07.03.2017 18:48


Radní odsouhlasili desetimilionovou výstavbu nové zastávky na Veveří

Autor: Pavel Podešva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Pod kaštany. I tak by se mohla jmenovat nová tramvajová zastávka, jejíž výstavbu brněnští radní plánují v místech, kde se kříží Veveří s ulicí Pod kaštany. Součástí investičního záměru je také pěší propojení Veveří s ulicí Žižkova. Orientační cena investice činí deset milionů korun. Datum zahájení i ukončení výstavby zatím není známé.

Brno - Ulice Veveří tvoří jednu z hlavní městských tříd propojujících centrum Brna se severní částí města. Nová zastávka má za cíl zkrátit docházkové vzdálenosti jednotlivých stanic a bude stát v místě křižovatky ulic Veveří a Pod kaštany. Radní si od uskutečnění investičního záměru s orientační investicí deseti milionů korun slibují zlepšení dopravní obsluhy v lokalitě Šumavská. „V místě křížení ulice Veveří a Pod kaštany jsou docházkové vzdálenosti na okolní zastávky nevyhovující. Přitom se v této lokalitě nachází několik významných školských, administrativních a kulturních objektů,“ uvedl mluvčí brněnské radnice Filip Poňuchálek.

V okolí křižovatky ulic Veveří a Pod kaštany stojí například finanční úřad, Odbor dopravy magistrátu města Brna, Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Gymnázium Matyáše Lercha nebo Moravská zemská knihovna. Nicméně ve vzdálenosti do 500 metrů od plánované zastávky se pak nacházejí další dvě stanice, a to Tábor a Klusáčkova. „Přijde mi, že dostupnost dopravy je tady, a v Brně celkově, skvělá. Stavět zde novou zastávku podle mě není potřeba,“ řekla studentka informatiky Martina Minátová, bydlící v ulici Šumavská. „Jedna zastávka je nahoře na Minské, druhá dole na Klusáčkově. Stavět další je zbytečné,“ okomentoval záměry radních důchodce Ladislav Zahradničil.

Součástí investičního záměru je také pěší propojení mezi ulicemi Veveří a Žižkova. Chodník by podle Poňuchálka měl vzniknout v proluce mezi areálem jezdeckých potřeb a budovy administrativního centra. Brněnští radní investiční záměr odsouhlasili 21. února tohoto roku. O datu ukončení i zahájení výstavby radní rozhodnou až po jeho zpracování. Stejně tak o dopravních linkách, které ve stanici budou zastavovat. Mluvčí brněnské radnice dodal, že by tam mohla zastavovat také autobusová linka číslo 80. 

Klíčová slova: Tramvaj, Veveří, Pod kaštany, Šumavská, doprava, MHD, zastávka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.