29.10.2015 19:19


Radio R oslavilo sedmé narozeniny

Autor: Jolana Radinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studentské Radio R aktuálně tvoří přes 150 dobrovolníků, kteří nejsou pouze kolegové, ale především přátelé. Během sedmi let své existence dokázali společně vybudovat ojedinělé a nekomerční médium, které se nebojí okomentovat žádné téma. V pátek společně oslavili již sedm let vysílání Radia R.

Brno – Své sedmé narozeniny oslavilo Radio R v prostorách klubu Eleven. Celým včerejším večerem provázeli hosty moderátoři a připraveno bylo několik soutěží, kde mezi sebou bojovaly jednotlivé redakce. Například jazykolamy, při nichž účastníci dokazovali svojí jazykovou obratnost a správnou výslovnost.

Odvážní členové rádia R odcházeli domů s novým účesem. Foto: Jolana Radinová

Na podiu se rozdávaly dárky a zpívaly se narozeninové písně. Mezi dary nechybělo ani velké balení kávy, které moderátoři a redaktoři Radia R při dlouhém vysílání zajisté využijí. Kolem půlnoci začala u vchodu do klubu kadeřnická show kadeřníků z Kabinetu Toma Holiče. Někteří odvážní členové Radia R odcházeli domů s novým účesem. 

Klubem se nesla alternativní hudba. Foto: Jolana Radinová

Co Radio R chystá do dalších let je prozatím tajemství. „Plánujeme nějaké novinky, ale nechci nic prozrazovat předem. Jinak se ale můžete těšit například na tradiční ples fakulty sociálních studií, který proběhne na konci listopadu. Tam rozhodně nebudeme chybět,“ řekl moderátor Radia R Adam Roul.

Radio R funguje na fakultě sociálních studií od roku 2008. Založila ho malá skupina nadšenců, kterým v českém éteru chyběly alternativní hudební žánry a netradiční rádiové pořady. Za sedm let se počet členů zvětšil na 150 a rádio si získalo mnoho posluchačů i mimo zdi Masarykovy univerzity.

Radio aktuálně tvoří osm redakcí, z nichž každá vysílá vlastní programy. To co zazní do éteru, záleží především na osobnosti a kreativitě samotných moderátorů. Pořady se nevyhýbají žádnému tématu a přináší tak netradiční pohled na politiku, kulturu i byznys. 

Klíčová slova: Radio R, narozeniny, oslava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.