20.05.2016 18:53


První ročník festivalu Eduspace přibližuje veřejnosti moderní vzdělávání

Autor: Anna Tišnovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Festival Eduspace odstartoval víkend zaměřený na vzdělávání. Jeho cílem je prezentovat novinky v oblasti výuky a školství. Akci letos pořadatelé připravili poprvé a pro její konání si vybrali univerzitní město Brno. Pro první ročník festivalu zvolili motto: spojujeme, spolupracujeme, rosteme. Návštěvníci budou moci zajít na přednášky, diskuze i praktické workshopy s českými i zahraničními lektory.

BRNO – Zájemci o vzdělávání se dnes zúčastnili úvodních přednášek, které jsou na programu prvního ročníku festivalu Eduspace. Na několika místech v Brně mohli účastníci kromě diskuzních panelů a workshopů navštívit i výstavy a doprovodný program s prezentacemi novinek a změn v oblasti vzdělávání. Aktivity jsou zaměřené nejen na učitele a studenty, ale i na širokou veřejnost. Odborníci a lektoři pak kladou důraz zejména na moderní přístupy a na kvalitu vzdělávání ve všech oblastech školství.

Jedním z hlavních témat festivalu je využití multimédií a digitálních zařízení při vyučování. O výhodách i nevýhodách interaktivního vzdělávání se budou moci přesvědčit návštěvníci praktických workshopů. Povedou je lektoři a zkušení učitelé, kteří již několik let interaktivní výuku uplatňují například na základních školách. „Technologie mění svět. Stanou se dobrým nástrojem vzdělávání, pokud se naučíme je správně využívat," řekl organizátor festivalu Břetislav Svozil.

Ilustrační foto | Autor: pexels.comFestivalu se zúčastní významní odborníci na vzdělávání z celého světa. Mezi ty nejvýznamnější patří autorka modelu hodnotového vzdělávání a bývalá ředitelka Loreto Sealdah School v Indii Cyril Mooney, dále Marjaana Kangas z University of Lapland ve Finsku a Gordon Porter, ředitel Inclusive Education institutu v Kanadě.

Zamýšlet se nad změnami ve školství a nastupujích trendech ve výuce budou během několika otevřených diskuzí například rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, nebo ředitel Informačního centra Organizace spojených národů v Praze Michal Broža. Pořadatelé festivalu se prostřednictvím diskuzí i seminářů snaží oslovit co nejširší veřejnost. Chtějí ji přesvědčit o tom, že vzdělání je skutečně pro všechny.

Festival potrvá celý víkend. U některých akcí vyžadujících registraci je však již naplněna kapacita. O workshopy a odborné diskuze byl mezi účastníky velký zájem, organizátoři proto plánují uspořádání festivalu vzdělávání příští rok také v Olomouci.

Klíčová slova: vzdělání, festival, škola, školství, inovace, technologie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.