30.09.2018 01:15


Prváci většinou spolky neznají, napravit to mohou tuto středu na Jarmarku

Autor: Petr Hodina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Začátek nového semestru znamená mimo jiné nábor do studenstkých spolků. Řada studentů prvního ročníku přitom o jejich agendě a někdy i existenci nemá tušení. Pomoci zorientovat se mezi nimi by jim mohl Jarmark studentských spolků, který se bude konat již tuto středu. Redakce Stisku se studentů na jejich vztah ke spolkům dotazovala na Fakultě sociálních studií. 

Autor: Zuzana Kašparová

Brno – Nový semestr se přehoupává do svého třetího týdne a studenti prvních ročníků poznávají, co jim život na univerzitě může nabídnout. Jednu z takových věcí – studentské spolky přitom část z nich dosud neobjevila. Napravit to se bude snažit Jarmark studentských spolků, který se jako obvykle koná v Atriu Fakulty sociálních studií, 3. října od 10 hodin. Na to, do kterých spolků se přidali a kde se o nich dozvěděli se studentů dotazovala redakce Stisku.  

 

 

 

Adam Chromčák, 19 let, Mezinárodní vztahy, Karolinka

Nejsem členem žádného spolku. Slyšel jsem ale o MUNIE a ještě o jednom s tematikou mezinárodních vztahů. Dále jsem se díky Facebooku dozvěděl o spolku MuniMUN, kde simulují zasedání OSN. Informace si plánuji ještě doplnit na Jarmarku ve středu.

 

 

 

 

Kristýna Beránková, 20 let, Veřejná politika a lidské zdroje, Sociální práce, Karviná

Zatím v žádném spolku nejsem, teprve se rozkoukávám a ještě uvidím, jak náročný bude semestr. Ani žádný konkrétní spolek neznám. Pokud ale zrovna nebudu na přednášce, stavím se na Jarmarku spolků.

 

 

 

 

Tomáš Burian, 19 let, Bezpečnostní a strategická studia, Politologie, Brno

Jediný spolek, který znám je IIPS (Studentská sekce Mezinárodního politologického ústavu MUNI, pozn. red.), o kterém jsem se dozvěděl přes Facebook. Úvodní nábor jsem propásl, ale chystám se do něj přidat. Na Jarmark spolků plánuji přijít.

 

 

 

 

Vladimír Belko, 21 let, Sdružená uměnovědná studia, Holubice u Brna

Aktuálně jsem v Radiu R, do kterého jsem se dostal ještě před nástupem na Masarykovu Univerzitu. Jsem v Brně docela kulturně aktivní a o rádiu jsem se doslechl od jednoho ze známých. Kromě toho jsem se teď na přednášce dozvěděl o nějakých školních novinách, kam zvažuji, že bych příležitostně psal články z různých akcí. Jarmarku se bohužel nezúčastním, protože v ten den budu mimo jiné na výjezdním soustředění.

 

 

Daniel Perjan, 21 let, Bezpečnostní a strategická studia, Psychologie, Kišiněv (Moldavsko)

V žádném spolku nejsem, slyšel jsem jen o jednom, určeném pro studenty BSS. Zatím ale nechápu, co ty spolky vlastně nabízí. Zajímám se o to, ale nevím, jestli to potřebuji. Na Jarmark proto plánuji jít.

 

 

 

 

Hana Štefánková, 19 let, Mediální studia a žurnalistika, Teorie a dějiny filmu a audiovizuální techniky, Trenčín

Nejsem členem žádného studentského spolku, ale chystám se na Jarmark. Na Prvákovinách mi byl představen spolek Be international, kam se plánuji přidat. Kromě něj jich v prvním semestru více neplánuji.

 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.