02.05.2012 13:05


Projížďka lodí zdarma přilákala návštěvníky na prvomájové oslavy

Autor: Michaela Římanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krásné počasí vylákalo stovky Brňanů oslavit První máj na bystrckou přehradu. V květnový sváteční den se na přehradě mohli setkat se zástupci České strany sociálně demokratické (ČSSD) a diskutovat s nimi při projížďce parníkem.

Brno „Každý nečas jednou skončí! I Petr Nečas,“ rozléhal se včera hlas předsedy ČSSD Bohuslava SobotkyNávštěvníci na projížďce lodí ČSSD nad brněnskou přehradou. Sociální demokraté již tradičně promlouvali k občanům v den oslav Svátku práce. „Setkání s Brňany pořádáme prvního května již od roku 1990, kdy naše strana vznikla. Každoročně připravujeme pro návštěvníky projížďku parníkem a další atrakce,“ řekl člen strany a primátor Brna Roman Onderka. Návštěvníci se mohli na náklady ČSSD projet parníkem po brněnské přehradě. Pro děti připravili pořadatelé nafukovací hrad. „Dnes jsme na přehradu vyrazili kvůli projížďce lodí zdarma. Politická agitace mě až tak nezajímá a děti už vůbec ne,“ okomentovala důvod své návštěvy účastnice plavby Marta Zelinská.

Okolí celé přehrady bylo v obležení polonahých opalujích se těl a cyklistů, většina oslovených návštěvníků však na přehradu vyrazila kvůli pěknému počasí a ne kvůli akci ČSSD. „ Na přehradu jezdívám kdykoliv je pěkně, mám to kousek od domu. Ani nevím, že je tady dneska nějaká politická akce,“ řekl cyklista Martin Dvořák.zástupci ČSSD, právě hovoří Bohuslav Sobotka

První máj a Svátek práce si lidé  nepřipomínali pouze na přehradě. Lidé slavili i na Špilberku, kde hudební zábavu připravila Českomoravská konfederace odborových svazů. Na Moravském náměstí už od ranních hodin oslovovali voliče zástupci Komunistické strany Čech a Moravy. I ti nachystali pro své návštěvníky hudební a zábavní program. Veškeré brněnské oslavy se tak konaly v zábavném duchu, městu se vyhnuly demonstrace i pochody extremistických stran.

Klíčová slova: první máj, svátek práce, brněnská přehrada, ČSSD, oslavy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.