04.10.2016 16:47


Problémy Pardubic pokračují. Proč se Dynamu nedaří vyhrát?

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Změna trenérského týmu, výhra nad dosud neporaženým Chomutovem. Zdálo se, že Pardubice se začínají pomalu dostávat z nepovedeného startu do sezóny. Prohra s Kometou v prodloužení byla varováním, jenže v neděli přišla porážka s Mladou Boleslaví. Jak to, že se týmu z hokejového města na východě Čech stále nedaří a je z toho cesty ven?

Minulá sezóna Tipsport extraligy se Dynamu Pardubice příliš nepovedla. Přes léto vedení týmu přivedlo posily, několik z nich se zkušenostmi ze zahraničních soutěží. Fanoušci Pardubic se těšili, že svůj oblíbený tým zase uvidí na předních příčkách tabulky. Po devíti kolech je Dynamo se třemi body poslední, což rozhodně není pozice, kterou si tým v takovémto složení zaslouží. Vždyť na soupisce jsou mistři světa Čáslava, Rolinek a Petr Hubáček nebo vyhlášený střelec Petr Sýkora. Právě tihle hráči tým táhnou. Kapitán týmu Tomáš Rolinek je jedním z nejobětavějších a nejoddanějším hráčů Pardubic, v pátečním zápase s Kometou vytvářel šance a vstřelil dva góly. Důležité je, aby bojovnost a chuť vyhrát za každou cenu od zkušených spoluhráčů převzali i mladší členové kádru.

Dynamo Pardubice


V posledních dvou zápasech se projevila slabina týmu a to problém vyrovnat se s inkasovanými góly. Místo zdravého naštvání, které bylo vidět například v pátek u Komety, přichází u hráčů Dynama útlum. Nesnaží se útočit, vystřelit na bránu a vyrovnat, ale stáhnou se do vlastního pásma, puky slepě vyhazují, přihrávky nejsou správně mířené. V takových chvílích divák čeká na moment, kdy se na ledě potkají Rolinek, Hubáček nebo Sýkora a pokusí se něco vymyslet. Jenže na individuality se v kolektivním sportu stále spoléhat nedá.


Dalším velkým problémem pardubických hokejistů jsou vyloučení. V posledních dvou zápasech šli pardubičtí na trestnou lavici čtrnáctkrát, z toho desetkrát v zápase s Mladou Boleslaví. „Měli jsme hodně vyloučených a to zápas ovlivnilo, což jsme hráčům vyčetli a ještě si to rozebereme. Pokud máme deset vyloučených, tak se ten zápas velice těžko obrací,“ konstatoval trenér Pardubic Pavel Rohlík. Ač v oslabení Dynamo inkasovalo jen jednou, hra ve čtyřech či ve třech stojí hráče hodně sil. Nutné je však dodat, že Pardubicím chybí také štěstí. Ve chvíli, kdy se dostanou do šance, stojí štěstí často na straně druhého týmu. 


Vedení klubu se snaží stále hledat řešení, jak se z nešťastné situace dostat. Oznámený byl příchod Filipa Nováka, který má pomoci posílit obranu. „Hledali jsme varianty o posílení zkušeným obráncem, nakonec jsme se rozhodli pro Filipa Nováka. Jedná se o zkušeného obránce, který má za sebou spoustu let v Kontinentální hokejové lize a v národním týmu. Věřím, že nám do reprezentační přestávky pomůže. Domluvili jsme se na spolupráci do konce října,“ uvedl k nové posile týmu Pavel Rohlík. V desátém kole čeká Dynamo zápas s Karlovými Vary. Oba týmy od sebe v tabulce dělí jediný bod. Pardubice letos za tři body ještě nevyhrály, proto by případná výhra s Energií mohla tým nakopnout. „Hrají proti sobě dva týmy z konce tabulky, my chceme tři body, tady není nad čím přemýšlet,“ řekl kapitán Pardubic Tomáš Rolinek. Zda se Dynamu podaří prolomit smůlu nebo za pár kol dojde opět na výměnu trenérů, se ještě uvidí.

Klíčová slova: hokej, Pardubice, Dynamo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.