29.09.2016 11:25


Pro mikinu jedině do Scalanterie: Masaryčka otevřela vlastní kamenný obchod

Autor: Markéta Lankašová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Kamenný obchod s propagačním zbožím má od úterý 20. září i Masarykova univerzita. Studenti, přátelé školy nebo turisté si ve Scalanterii budou moci zakoupit nejen oblíbené mikiny, tašky a hrníčky s logem univerzity, ale i knihy vydané nakladatelstvím Munipress.

Brno -Stěny Univerzitního shopu Scalanterie obepínají poměrně malý prostor - jen šestnáct metrů čtverečních. V nich ale zákazníci najdou regály s mikinami, tričky a plátěnými taškami, stojany s knihami i zkušební kabinku. „Tu retro kabinku mám nejradši, prosadily jsme si ji tu s ostatními prodavačkami,“ řekla studentka Pavla Němečková, která ve Scalanterii prodává.

Univerzitní obchůdek slavnostně otevřel prorektor pro vnější vztahy Ivo Malý. Ve foyer kina Scala, v jehož prostorách se nový obchod nachází, přihlíželo proslovu na dvě stě lidí. „Myslím, že až s kamenným obchodem se doopravdy můžeme zařadit mezi světové univerzity, jako je třeba Yale,“ pronesl Malý. 

Při otevření šly nejvíce na odbyt mikiny s logem Masarykovy univerzity. „Dobře se prodávaly i vaky na záda a placky, jak s logem MUNI, tak Scaly," potvrdila Němečková. Upozorňuje tak na fakt, že obchůdek nenabízí jen univerzitní, ale i filmové předměty a několik věcí s logem Scaly. Při zahájení prodeje byly v obchůdku všechny tři prodavačky. „O částečný kolaps se postarali zahraniční studenti. Vykoupili všechny mikiny. Kolegyně musely pro další rychle zajet,“ smála se Němečková.

V univerzitním shopu Scalanterie lze platit pouze hotově. Je otevřen každý všední den od 12 do 21 hodin.

Klíčová slova: Scalanterie, Masarykova univerzita, Scalla

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.