02.05.2013 11:10


Příznivci sociální demokracie oslavili na Brněnské přehradě První máj

Autor: Michal Dvořák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Prvomájové oslavy Svátku práce si letos z politických stran přichystala kromě komunistů také Česká strana sociálně demokratická. Zatímco prvně zmínění slavili už v dopoledních hodinách na Moravském náměstí, sociální demokraté vyčkali se začátkem svého programu až do odpoledních hodin. Na Brněnskou přehradu si našel cestu početný dav návštěvníků. Sympatizanti strany se tu mísili s náhodnými zvědavci, kteří si vyrazili k vodě odpočinout.

Mezi návštěvníky převažovali příznivci sociálních demokratů, našel se však i jeden jejich kritik. Foto: Michal DvořákBrno – Brněnská buňka České strany sociálně demokratické (dále ČSSD) zorganizovala oslavy prvního máje u přístaviště Brněnské přehrady. Program byl naplánovaný od jedné do čtyř hodin odpoledne. O zábavu přítomných Brňanů se starala country kapela Ranch, pro mladší návštěvníky byl přichystaný skákací hrad a sportovní aktivity,  organizované sborem hasičů z Králova Pole. Velkým lákadlem byla také projížďka parníkem zdarma.

„První máj je tradiční svátek, ke kterému se sociální demokracie hlásí. Je to období spojené s bojem za práva zaměstnanců, za rovné příležitosti a za všeobecné volební právo,“ vysvětlil předseda ČSSD Bohumil Sobotka důvody, proč se strana chopila organizace oslav. Dále na pódiu vystoupil s krátkým proslovem primátor města Brna Roman Onderka, předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a také předseda jihomoravské ČSSD Václav Božek.

Místa před pódiem, na němž politici hovořili, obsadili především starší lidé, kteří každého z vůdčích členů ČSSD odměnili potleskem. „Sociální demokracii volím už dvacet let. Pan Sobotka má pravdu, Nečasova vláda přivedla většinu národa na mizinu a změna je nutná,“ postěžovala si na současnou vládu důchodkyně Marie Pokorná. Věkový průměr zúčastněných vyvažovaly matky s dětmi, které se o politický ráz akce příliš nezajímaly. „Dneska je krásný den a mám volno v práci, tak jsem zamířila se synem na přehradu. Zahlédli jsme skákací hrad a další atrakce, proto jsme tady,“ usmívala se Petra Hlaváčová.

Policejní hlídka, která měla za úkol udržovat na přístavišti pořádek, nemusela během dne zasahovat k žádnému incidentu. Jediným zdánlivým narušitelem názorového souznění s řečnícími politiky byl starší muž s cedulí obsahující slova: Chceme zákon o referendu a činnost vlády a parlamentu budeme moci usměrnit. „Přišel jsem Sobotkovi připomenout, co je důležité a jak je významná přímá demokracie. Trochu tu budoucí vládu popohnat správným směrem. Sobotka je ještě mladý a chybí mu praxe,“ vysvětlil důvody svojí přítomnosti muž, který si z důvodů zachování vlastního bezpečí nepřeje být jmenován.

Vedení České strany sociálně demokratické spojilo celorepublikové prvomájové oslavy s provedením ankety, která měla za cíl zjistit názory voličů na nově připravovaný program. Anketní lístky se šesti otázkami bylo možné odevzdávat na více než sto místech po celé zemi. Výsledek ankety bude po jejím vyhodnocení zveřejněn na webu sociální demokracie.

Klíčová slova: Brno, sociální demokraté, První máj, Svátek práce,

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.