19.03.2013 17:51


Přinášíme velké srovnání studentských tarifů

Autor: Adéla Vaverová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Bez telefonu se dnes většina z nás prakticky neobejde a pro studenty to platí dvojnásob. SMS zprávy, krátké i dlouhé hovory, připojení na internet – to vše ale stojí peníze. Hrazení mobilního tarifu se tak pro mnohé stalo neodmyslitelným měsíčním výdajem. Jaký studentský tarif je ale ten nejlepší? To záleží hlavně na individuálních potřebách každého. Přinášíme podrobný přehled toho, co který operátor nabízí.

O2Mobilní tarif je pro mnohé neodmyslitelným výdajem. Autor: Adéla Vaverová

Telefónica O2 nabízí studentské tarify hned tři – O2 Pohoda, Chytrá Pohoda a Chytrý [:kůl]. Zvýhodněné tarify jsou určené osobám do šestadvaceti let. Smlouva se uzavírá na 24 měsíců. U prvních dvou tarifů již O2 přešlo na novější formu účtování hovorů a po první provolané minutě se hovor započítává po sekundách. V případě tarifu Chytrý [:kůl] se stále drží schéma 60 + 60 vteřin, což znamená, že zákazník platí každou započatou minutu.

O2 Pohoda poskytuje za měsíční poplatek 180 korun 40 volných minut a 100 SMS zpráv do všech sítí. Výhodou je neomezené volání na jedno zvolené O2 číslo. Po vyčerpání volných minut stojí volání 4,60 koruny za minutu a odesílání zpráv 1,60 koruny. Cena MMS je 5,90 koruny.

U tarifu Chytrá Pohoda získáte za měsíční poplatek 280 korun 40 volných minut a 100 SMS zpráv do všech sítí, volání zdarma na jedno O2 číslo a neomezené SMS do O2. Součástí balíčku je i 150 MB volných dat. Po vyčerpání tarifu si operátor účtuje 4,60 koruny za minutu volání a 1,60 koruny za odeslanou SMS zprávu. Cena MMS je 5,90 koruny.

Tarif s honosným názvem Chytrý [:kůl] nabízí 60 + 60 minut zdarma při pořízení internetu v mobilu, dále neomezené SMS do O2 a 150 MB volných dat. Po vyčerpání volných minut telefonujete za 4,60 koruny za minutu a posíláte SMS za 1,60 koruny. Cena MMS je jako u ostatních tarifů 5,90 koruny. Balíček Chytrý [:kůl] vychází na 350 korun měsíčně.

T-Mobile

Růžový operátor dává na výběr ze dvou možností. První je stálice na poli studentských tarifů – Bav se s Mých 5. Druhou je novější tarif Student. Oba jsou k dispozici pro osoby mladší sedmadvaceti let. Smlouva se uzavírá na 12 nebo 24 měsíců. Při účtování hovorů se započítává první minuta celá a dále se přičítá každých započatých třicet sekund.

Tarif Bav se s Mých 5 je založený především na komunikaci mezi pěti přednastavenými kontakty, přičemž vybírat lze telefonní čísla ze všech mobilních sítí v České republice. Za 99 korun T-Mobile nabízí neomezený počet SMS zpráv a volání za 2,93 koruny za minutu na pět vybraných kontaktů. Ostatní odeslané SMS vycházejí na jednu korunu, volání pak na 4,94 koruny za minutu. Cena MMS je šest korun.

Tarif Student za 234 korun poskytuje 30 volných minut, 30 volných SMS a 20 MB volných dat. Výhodou jsou SMS a volání zdarma v síti T-Mobile každý den mezi devatenáctou a sedmou hodinou. Po provolání volných minut si operátor účtuje 5,50 koruny za minutu hovoru a 1,50 koruny za odeslanou zprávu. Cena MMS je 4,90 koruny.

Vodafone

Vodafone nedávno přišel se svými Férovými tarify a v tomto konceptu nabízí i ty studentské. Studentský tarif od červeného operátora je nyní v podstatě jen jeden, ale ve třech cenových kategoriích. Operátor jej nabízí pro věkovou skupinu patnáct až šestadvacet let, bez nutnosti podpisu smlouvy na dobu určitou. Vodafone také nově zavedl účtování po vteřině ihned po započetí hovoru.

U studentského tarifu 299 získáte za stejnou sumu, tedy 299 korun, neomezené SMS do sítě Vodafone, 50 volných minut a připojení k internetu, konkrétně 150 MB volných dat. SMS zprávy do ostatních sítí stojí 1,51 koruny. Po vyčerpání volných minut zaplatíte 5,03 koruny za minutu. Cena MMS je 4,54 koruny.

Studentský tarif 449 poskytuje neomezené SMS do všech sítí, dále 100 volných minut a 300 MB volných dat. Po vyčerpání volných minut si operátor účtuje 5,03 koruny za minutu hovoru. Jedna MMS stojí 4,54 koruny.

Tarif za 599 korun rovněž umožňuje posílat neomezený počet SMS zpráv do všech sítí, dále nabízí 200 volných minut a 300 MB volných dat. Za volání nad rámec tarifu zaplatíte 5,03 koruny za minutu. Cena MMS je opět 4,54 koruny.

Srovnání

Studentské tarify. Autor: Adéla Vaverová

Ačkoliv se uvedené tarify většinou nazývají studentskými, ani u jednoho z operátorů doopravdy nezáleží na tom, jestli zákazník skutečně studuje. Tarify jsou zkrátka pro všechny mladé – studenty i nestudenty. Udělení zvýhodněných podmínek všichni operátoři posuzují pouze na základě dosaženého věku.

U všech operátorů je taktéž samozřejmostí možnost správy služeb on-line.

Klíčová slova: Studentský tarif, mobilní tarif, O2, T-Mobile, Vodafone

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.