17.03.2012 23:53


Při registraci předmětů musíte klikat rychle a hlavně chytře

Autor: Jakub Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nemáte předměty nebo seminární skupiny, které jste si přáli? Stisk pro vás připravil několik triků, jak v této virtuální tlačenici uspět.

 

IS

Registrace předmětů je jedním z nejdůležitějších momentů celého semestru. V tento den jde kamarádství stranou a každý chce vítězství jen pro sebe. „Přijde mi vážně vtipné, když se několikrát za rok sejdou před pátou na internetu tisíce studentů a snaží se někam vecpat,“ říká Lucie Štěrbová, studentka českého jazyka a literatury. Aby ovšem toto zápolení nemělo hořký konec, musíte být rychlí. „Ze všeho nejdůležitější je správné načasování,“ říká Petr Gibiš, student Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. A pokračuje: „Doporučuji synchronizovat si čas v počítači s časem na ISu (pozn. autora: viz obrázek), abyste mohli být na sekundu přesní. Někdy před pátou už můžete kliknout na „zkusit se registrovat“ a přesně v pět obnovit stránku. Když totiž budete stránku aktualizovat stále dokola, může se stát, že opakovaným zasíláním požadavků na server jej začnete zahlcovat a systém vás na chvíli odpojí.“

Přesné kliknutí je sice nejdůležitější, ale ne jediná věc, která může při registraci pomoct. Pokud se zaregistrují ve stejnou chvíli dva lidé, vyhrává ten s rychlejším připojením. „Je dobré povypínat všechny internetové stránky, které momentálně nepotřebujete. Zvlášť, když máte pomalé připojení, protože každá stránka stahuje určitý objem dat, a tím internet zpomaluje,“ radí Petr Gibiš. Výkon počítače už není podstatný. „Pokud nemáte vyloženě starou bednu, která má problém i s operačním systémem. Běžný počítač oproti tomu super výkonnému nijak nezaostává,“ říká Gibiš. Nedoporučuje ale zapínat programy, které počítač příliš zatěžují.

Důležitý je i výběr správného prohlížeče. Nejrychlejší je Google Chrome, po něm následuje Mozilla Firefox, Opera a Internet Explorer 8. Mnoho studentů sice vsází na jistotu a používají Chrome, ovšem druhá nejrychlejší Mozilla má své výhody. „Normálně používám Chrome, ale při přihlašování do několika seminárních skupin zároveň jej vyměním za Mozillu,“ říká Dominika Vrbická, studentka psychologie. A vysvětluje: „Seminární skupiny nelze napěchovat do registrační dávky, jako je tomu u předmětů. Proto se musí každá skupina přihlašovat zvlášť a na samostatné stránce. Mozilla má oproti Chromu tu výhodu, že může obnovit všechny panely naráz.“ (pozn. autora: viz obrázek).

Aktualizace několika panelů zároveň.

Registrační dávky jsou další pomůckou při tvorbě vytouženého rozvrhu. Před vypuknutím registrace si lze připravit předměty, o které máte zájem, a zkusit si zaregistrovat všechny najednou. Limit je deset předmětů, a tak je na každém studentovi, aby zvážil, po kterých touží nejvíce. Nezbytnou podmínkou úspěchu je však dobrá příprava. Musíte vědět, kdy na jednotlivých fakultách začínají registrace nebo přihlašování do seminárních skupin. Protože jinak vám ani Chrome nepomůže.

Klíčová slova: IS, informační, systém, registrace, zápis, přihlašování

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

paoneujem | 25. 05. 2012, 12:52
feebyDext | 27. 03. 2012, 03:19
:)