09.05.2013 21:52

Přerovským házenkářům hrozí po další porážce konec v extralize

Autor: Martin Vojáček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V sedmém kole barážové skupiny přivítali přerovští házenkáři na své půdě celek Kopřivnice. Domácí potřebovali vyhrát, aby se udrželi na předposlední příčce, ale po dalším debaklu spadli na dno extraligové tabulky. Přerované tak musí v závěrečných dvou zápasech bodovat proti favoritům skupiny, jinak podle všeho sestoupí do první ligy.

Přerov- Hanáci, kteří se naposledy radovali z výhry v polovině března, vstoupili i do klíčového zápasu o záchranu velmi rozpačitě. Po pěti minutách prohrávali už 1:5 a domácí trenér Závodník zažádal o oddechový čas. „Chtěl jsem hráče vyhecovat, protože ve hře chybělo nasazení,“ uvedl po zápase Závodník. To se na chvíli podařilo a Přerov se dotáhl na rozdíl jediné branky. Díky gólům Fulneka, Řečka a Stanislava ale Kopřivnice opět odskočila a do šaten šly oba týmy za stavu 11:16.Další ztráta v podání domácího pivota Kovaříka. Foto: Lukáš Drštička

I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a ještě zvyšovali svůj náskok. Po brance Vermiřovského vedla Kopřivnice sedm minut před koncem 18:28 a bylo prakticky rozhodnuto. Halu poté začali opouštět i nejvěrnější příznivci domácích házenkářů. „Chybělo tomu nasazení, tým jako by nechtěl vyhrát,“ dodal Závodník, jehož svěřenci nakonec podlehli svému soupeři v poměru 22:33.

Kopřivnice tak opouští poslední příčku, na níž padá Přerov. „Zvládli jsme utkání pravdy díky dobrému týmovému výkonu,“ řekl po zápase kouč hostí Ivo Vávra. Trápící se Přerov čekají v posledních dvou kolech silné celky Karviné a Brna. Proto nyní vzhlíží Hanáci ke svazovým představitelům, kteří uvažují o změně barážového systému. Ta je asi poslední možnosti, jak mohou přerovští házenkáři udržet extraligovou příslušnost.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9, Skopal 5