06.11.2013 16:04


Práci na léto mohou studenti najít už teď

Autor: Martina Kynclová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Možnost zajistit si zahraniční pracovní pobyt ve Spojených státech mají studenti vysokých a vyšších odborných škol.  Už nyní se zájemci mohou zaregistrovat do nejrůznějších programů. Některé kombinují práci a zábavu. Jmenují se Work and Travel.

Audio

    Magda Látalová hovoří o svých zkušenostech s programem Work and Travel
         
    Autor: Martina Kynclová

Čtyři měsíce práce a měsíc zábavy a cestování, to je podstata programu Work and Travel. Od listopadu jej spustila agentura Student Agency. Pro zájemce pořádá také informační přednášky, na kterých se mohou na cokoli zeptat. V Brně se uskuteční 12., 13., 18. listopadu a 10. prosince. Více informací najdou studenti zde. „Čím dříve se student do programu zaregistruje, tím větší je šance, že najde vhodného zaměstnavatele,” uvedl marketingoMagda Látalová považuje léto ve Spojených státech za nejlepší životní zážitek. Foto: Martina Kynclovávý ředitel Student Agency Přemysl Vícha.

Letos se programu účastnila také studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Magda Látalová. „Pracovala jsem od půlky května do začátku září jako plavčík. Z počátku třeba až deset hodin denně, ale postupně, jak přijížděli stále noví a noví studenti, odpracovaných hodin ubývalo,” řekla studentka, která pracovala ve Virginii. Zájemce musí počítat s tím, že po podepsání smlouvy zaplatí ve dvou splátkách programový poplatek, což je zhruba dvanáct až sedmnáct tisíc korun. Částka závisí na tom, zda si student najde práci sám, nebo mu ji najde agentura.

V poplatku je však zahrnuto pojištění jen na dobu, kdy účastník pracuje. Musí se tedy ještě sám dopojistit. Pokud však využije program Work and Travel u agentury StudyLine, platí mu pojištění na čtyři měsíce bez ohledu na to, jestli pracuje nebo cestuje. Programový poplatek je pak ale vyšší. Činí až devatenáct tisíc korun.

Od listopadu začala registrace do podobného programu i v agentuře Atep. Narozdíl od výše zmiňovaných zprostředkovatelů zajišťuje účastníkům i ubytování. „Studenti při podepsání smlouvy platí registrační poplatek. Tím si rezervují konkrétní pracovní pozici,” řekla zástupkyně agentury Atep Kateřina Malá. Ovšem ani u tohoto programu student neušetří. Celkově zaplatí i přes dvacet tisíc korun.

Klíčová slova: práce v zahraničí, Work and Travel, pojištění

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.