18.04.2013 20:59


Pozvánka: Závodníci půlmaratonu poběží tramvajovým depem i areálem Velodromu

Autor: Adéla Hájková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnský půlmaraton odstartuje v sobotu 20. dubna v jedenáct hodin z náměstí Svobody. Organizátoři závodu lákají především na zajímavou trať, jež běžce zavede na místa, kudy by se jindy proběhli jen stěží. Pro ty, kteří si na celou trať půlmaratonu netroufají, připravili závod na jeden okruh – Brněnskou desítku.

Brno – Stovky běžeckých bot zaplní v sobotu dopoledne centrum Brna. V jedenáct hodin vyběhnou z náměstí Svobody účastníci Brněnského půlmaratonu a Brněnské desítky. Pořadatelé očekávají necelou tisícovku závodníků, v předběžné registraci se přihlásilo devět set běžců. „Závodění mě příliš neláká, k účasti jsem se nechala spíš přemluvit. Brněnská desítka bude můj první běžecký závod, tak jsem zvědavá, jestli mě to bude bavit,“ řekla studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Anna Michalčáková. 

Zájemci se mohou registrovat ještě i v den závodu od osmi do desíti hodin v prostorách základní školy na Rašínově ulici. „Startovné na místě je pět set padesát korun pro závodníky půlmaratonu, o sto korun méně zaplatí účastníci Brněnské desítky,“ uvedl jeden z organizátorů Jakub Čtvrtníček. Studenti a držitelé průkazu ISIC mají startovné o polovinu levnější. „Registrace mě stála necelých dvě stě korun, což je opravdu málo, zvlášť v porovnání s ostatními běžeckými závody. Například cena registrace na Olomoucký půlmaraton začíná na pěti stech korunách,“ dodala Michalčáková.

Trasa závodníky zavede třeba do areálu brněnského výstaviště nebo do pisárecké vozovny, kde závodníci oběhnou kolejovou smyčku tramvaje. Nejzajímavější částí závodu je podle pořadatelů brněnský Velodrom. Tam běžci absolvují jeden okruh po povrchu, který je běžně určen jen galuskám silničních kol. „Snažili jsme se pro závodníky udělat trať co nejpestřejší a zároveň zachovat rovinatý profil, aby si každý užil závod co nejvíc,“ vysvětlil Čtvrtníček. 

V areálu Velodromu a na náměstí Svobody připraví organizátoři pro závodníky také občerstvovací stanice s vodou, iontovými nápoji a ovocem. „První tři závodníci v každé kategorii obdrží věcné ceny. Pro první tři muže a ženy v absolutním pořadí půlmaratonu jsme vypsali peněžité prémie,“ řekl Čtvrtníček. Při vyzvednutí startovních čísel dostanou všichni závodníci pamětní účastnickou medaili. Zpestřením závodů bude vystoupení živé kapely v areálu Velodromu a další doprovodné akce na náměstí Svobody. „Původně jsem sama chtěla závodit, bohužel mi to ale nedovolí potíže s kolenem, tak alespoň přijdu podpořit kamarádku,“ uvedla studentka zubního lékařství Stefania Negro. 

Podrobné informace o závodech jsou k dispozici zde.

Klíčová slova: Brno, Brněnský půlmaraton, Brněnská desítka, náměstí Svobody

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.