11.10.2017 11:37


Pozvánka: Z brněnského Týdne kávy rovnou na Prague Coffee Festival

Autor: Viktorie Melicharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brněnský Týden kávy skončil v neděli, ale milovníci kávy nemusí na další akci čekat dlouho. Tuto sobotu a neděli mohou lidé navštívit šestý ročník festivalu kávy v Praze s názvem Prague Coffee festival. Zájemci si vstupenky mohou zakoupit v předprodeji. Počet lístků je z kapacitních důvodů omezen. S platnou vstupenkou mají účastníci možnost zaregistrovat se na festivalové přednášky či worshopy.

PRAHA – Pražský festival kávy je letos tradičně na jiném místě. Tentokrát se mohou návštěvníci těšit na zcela nově otevřený prostor v Kampusu na ulici Hybernská. „Celá akce se odehraje v dlouho opuštěném bloku v centru města. Komplex budov dostala před pár měsíci do správy Karlova univerzita. Ta z něj ve spolupráci se studenty vytváří multifunkční prostor,“ uvedl František Pfann, produkční festivalu. Událost začíná v sobotu v deset hodin ráno a končí v neděli ve večerních hodinách.

Návštěvníci festivalu ochutnají kávu z dvaačtyřiceti tuzemských či zahraničních pražíren a šestnácti kaváren.

Vstupenky si mohou lidé zakoupit pouze v elektronické podobě přes internetové stránky festivalu. Dospělý člověk zaplatí za vstup na jeden den festivalu dvě stě devadesát korun. Za tuto cenu může návštěvník vypít neomezené množství kávy a současně má možnost zúčastnit se přednášek o kávě, workshopů a cuppingů (ochutnávek kávy, pozn. autora). Na workshopy i cuppingy se musí zájemci kvůli omezené kapacitě předem zaregistrovat, a to také přes internetové stránky festivalu.

Organizátoři festivalu připravili také na sobotu večírek, a to v kavárně Cafe 1 ve Veletržním paláci.

Prague Coffee Festival pořádá spolek Coffee Embassy. Členové spolku zároveň na začátku října u příležitosti Mezinárodního dne vydali novou Knihu kaváren, která je pátou v sérii. Čtenář může s knihou objevit nové kavárny po celé České republice. Ve všech třiačtyřiceti kavárnách totiž dostane po předložení knihy razítko a kávu zdarma.

Více o festivalu i Knize Kaváren na www.coffeefest.cz

Klíčová slova: káva, festival, Praha

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.