25.10.2013 08:05


Pozvánka: Výstaviště rozvibruje hip hop. Vystoupí Rytmus a 4D

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Jen několik hodin poté, co se zavřou brány brněnského výstaviště za návštěvníky veletrhu Wood-Tec, ožije areál znovu. V pátek večer zde vystoupí největší hvězdy slovenského a českého hip hopu v čele se známým porotcem televizní soutěže Československá Superstar Rytmusem.

Brno – Stěny pavilonu B na brněnském výstavišti budou v pátek večer vibrovat v rytmu hudby. Setkají se zde návštěvníci nejen z Čech, ale i okolních zemí, aby si společně vychutnali vystoupení největších hvězd česko-slovenské hip hopové scény. Na akci s výmluvným názvem We Love Hip Hop se podle očekávání pořádající agentury MK Production SK sjedou zhruba čtyři tisíce fanoušků.Oficiální plakát akce. Autor: We Love Hip Hop

Svým rozměrem se We Love Hip Hop řadí mezi největší akce svého druhu v České republice. „Městská policie o akci ví, žádná zvláštní opatření ale neplánujeme,“ uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghaem. „V případě potřeby jsme však samozřejmě připraveni reagovat,“ dodal. 

Kromě zmiňovaných 4D a Rytmuse vystoupí i další slovenští interpreti jako H16, Ego, nebo Majk Spirit. Českou scénu budou zastupovat raper Morelo, DJ Witch a Ektor. „I když na koncert nemůžu, hodně rád bych viděl Majka Spirita. Jeho koncerty jsou prý super,“ řekl čtrnáctiletý David Kráb, který si v doprovodu matky zaujatě prohlížel plakát před Filozofickou fakultou.

Pořádání stále větších akcí svědčí o rostoucí popularitě tohoto žánru. Pamatuji si, jak jsme před dvaceti lety chodili na koncerty do opuštěných domů, nebo malých klubů. Mělo to svoje kouzlo," zavzpomínal osmatřicetiletý Marek Kosař, který propadl hip hopu už na základní škole. Tehdy byla ta kultura hodně spojená se skejtováním a graffiti, to dneska už ani není pravda, je to prostě masové," dodal.

Klíčová slova: hip hop, Rytmus, výstaviště, koncert, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.