20.04.2011 17:55


POZVÁNKA: Volit krále, nebo čarodějnici? Dvě největší studentské akce se blíží

Autor: Romana Pištěková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Každý rok spolu v Brně soupeří dva hudební festivaly – Čarodějáles, který se tradičně konal na konci dubna, a Majáles, který zase hudby chtiví studenti navštěvovali v květnu. Letos však došlo ke změně a největší jarní studentské akce se uskuteční hned po sobě.

Čarodějáles se letos bude konat 28. dubna. Foto: archiv Čarodějálesu.Brno – První v pořadí, Čarodějáles, se bude konat ve čtvrtek 28. dubna na brněnské Riviéře. Návštěvníci se mohou už od dvou hodin těšit na hudební vystoupení českých i zahraničních kapel. Hlavními hvězdami budou skupina Kryštof, Vojta Dyk s B Side Bandem nebo Tomáš Klus. Jako další zahrají například punková skupina Visací zámek, známí Cocotte minute nebo američtí Boyce Avenue. Program zahrnuje také soutěž o nejlepší čarodějnici a její vyhlášení. Cena vstupenek začíná na sto devadesáti korunách. Výhodu mají studenti Starobrněnské večerní školy, pro něž jsou lístky ještě levnější.

Den nato, v pátek 29. dubna, se otevřou brány Sportovního areálu Hněvkovského v Brně-Komárově. Pořadatelé tento rok vsadili na Chinaski, Divokého Billa, Mig 21, Monkey Business, Xindla X a další. Majáles však není jen o živých hudebních vystupeních, ale i o doprovodných akcích. Organizátoři chystají majálesový průvod, tradiční volbu krále Majálesu nebo studentský jarmark, kde se budou prezentovat různé studentské organizace. Vstupenky se dají sehnat od dvě stě čtyřiceti korun v předprodeji. Večer bude moderovat známý herec Tomáš Matonoha.

Kvůli finanční a časové náročnosti tak tento rok mnozí studenti řeší dilema, na kterou z akcí jít. Jestli převažují stoupenci Čarodějálesu, Majálesu, nebo odvážlivci, kteří se pokusí zvládnout obojí, se dozvíte v anketě.

Klíčová slova: Majáles, Čarodějáles, Riviéra, hudební vystoupení, studenti, studentská akce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.