28.09.2016 23:15


Pozvánka: V Brně se uskuteční beseda s duševně nemocnými lidmi

Autor: Jan Pánek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

V úterý 4. října uspořádá projekt Psychobraní a Sdružení Práh besedu se dvěma ženami trpícími duševními nemocemi - schizofrenií a bipolárně afektivní poruchou. Řeč bude hlavně o obtížích každodenního života s těmito psychickými problémy. Organizátoři chtějí poukázat na fakt, že společnost na tyto nemoci nahlíží příliš stereotypně a negativně. 

Brno - Na duševne nemocné lidi, podle organizátora besedy o psychických poruchách Štěpána Šůstka, nahlíží společnost špatným způsobem. Hlavně mu vadí stereotypizace médií, která takové lidi vykreslují jako problematické. I z těchto důvodů pořádá besedu, která má za cíl posluchače přesvědčit o opaku a ukázat jim život lidí se schizofrenií či maniodepresí. Dále má ukázat lidem duševní poruchy i z pohledu praxe. Beseda se uskuteční 4. října v devět hodin večer v Café Práh v galerii Vaňkovka. 

„Zájem o akci je tak velký, že jsme nakonec museli zavést povinnou registraci účastníků, bohužel jsme omezeni jen na 230 příchozích,“ prohlásil organizátor akce Štěpán Šůstek. Lidé se budou moci zaregistrovat na facebookových stránkách besedy od čtvrteční třetí hodiny odpoledne. Tam organizátoři zveřejní i podrobnosti rezervace. Vstupné na akci je dobrovolné. „Pokud lidé skončí těsně pod čarou, je možné, že se někdo ještě odhlásí a v takovém případě je posuneme mezi účastníky a vyrozumíme,“ upřesnil Šůstek.

„Beseda začne asi desetiminutovým odborným úvodem psychologa, který posluchačům objasní základní informace o psychických poruchách. Po něm přijdou na řadu dvě ženy se schizofrenií a bipolárně afektivní poruchou a budou mluvit o tom, jak se vypořádávají s každodenními problémy,“ řekl Šůstek. Právě osobní zkušenosti dvou žen s životem s psychickými nemocemi jsou podle Šůstka i největším lákadlem celé besedy.

Projekt Psychobraní a Sdružení Práh plánují i další besedy s psychicky nemocnými lidmi. Do konce roku chtějí uspořádat celkem pět besed, mezi nimi budou i přednášky o vlivu počítačových her či beseda s významným psychologem.
Beseda s duševne nemocnými lidmi. Autor: Štepán Šůstek 

Klíčová slova: schizofrenie, psychické poruchy, Sdružení Práh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.