30.09.2016 12:35


Pozvánka: Týden kávy nabídne návštěvníkům soutěž baristů i autorské čtení

Autor: Přemysl Šimák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

V Brně se bude konat již šestý ročník festivalu kávy. Na své si přijdou všichni příznivci této plodiny a s ní spojených výrobků, a to od 30. září do následujícího pátku. Organizátoři se letos chtějí zaměřit především na osvětu a také kvalitu. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program.

Týden kávy slaví už šestý ročník. Foto: Oficiální logo.
Brno –
Organizátoři festival odstartují čtyřiadvacet hodin před Mezinárodním dnem kávy, který připadá na sobotu 1. října. Během víkendu mohou milovníci energie dodávajícího moku navštívit jedinečný Trh kávy, kde po zakoupení vstupenky mají možnost neomezeně konzumovat různé druhy káv z exotických dálek i lokálních pražíren.

Nejen pití, ale i osvěta

Pořadatelé se ovšem letos nezaměřují pouze na samotnou kávu, ale i na věci s ní spojené. Stejný prostor v programu tak věnují rovněž osvětě o této černé tekutině. „Káva není jen o jejím pití, ale také o přípravě a službě, která je s ní svázána,“ informovala koordinátorka festivalu Kateřina Eichlerová. Na seznamu akcí tak návštěvník najde třeba soutěž baristů, kteří se budou předhánět v tom, kdo umí připravit kávu nejlépe.

Vychutnáte si kávu i umění

Jako v předcházejících letech, také tento rok připravili organizátoři pestrý doprovodný kulturní program. V pátek bude v Mahenově knihovně předčítat svou knihu Jozef Augustín. V pondělí se koná básnická soutěž na téma káva. Ani hudební vyžití koordinátoři neopomenuli. V úterý v Park Lane Cafe zahraje pianista Ondřej Vilda a poslední den pro změnu zahraje v kabaretu Špaček skupina Nextphase.

To všechno je pouze zlomek nabitého programu, který organizátoři pro letošní ročník Týdne kávy přichystali. Detailní rozpis událostí festivalu a další informace o něm lze nalézt na webových stránkách tydenkavy.cz

Klíčová slova: Káva, týden kávy, Brno, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.