29.09.2016 19:14


Pozvánka: TEDxBrnoWomen představí inspirativní řečníky z různých oborů

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

V Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně proběhne konference TEDxBrnoWomen 2016 s heslem „It is about time“ (Je na čase). Organizátoři akce propojí živá vystoupení s online přenosem z konference TEDWomen 2016 probíhající ve stejnou chvíli v San Francisku. Cílem konference je inspirovat a rozvíjet tvůrčí potenciál žen a dívek.


Brno – Dát impuls novým nápadům, inspirovat, podělit se o své životní zkušenosti a příběhy. Přesně to je cílem vystupujících na letošním ročníku konference TEDxBrnoWomen, která se bude konat v prostorech přednáškového sálu Uměleckoprůmyslového muzea. Akce se bude konat od půl desáté ráno a potrvá až do večerních hodin.

Vystupujícími na letošní konferenci jsou například česká hudební manažerka a ředitelka Filharmonie Brno Martina Kučerová nebo autorka knihy Uklidím, až děti vyrostou Martina Holcová. TEDxBrnoWomen je sice převážně o ženách a pro ženy, ale své místo si tu najdou i muži. Příkladem toho je další vystupující odborník v oblasti informačních technologií Július Rusnák.

O konferenci je zájem i mezi mladými lidmi, jedním z budoucích návštěvníků je například studentka IT Kamila Kolaříková, která se na konferenci chystá. „Už v roce 2013 jsem se TEDxBrnoWomen zúčastnila a byl to pro mě velký zážitek. Jsem ráda, že se v posledních letech objevují i u nás.“ řekla Kolaříková.

Cena vstupného je 678 korun a registrovat se můžete přes formulář na stránkách konference. „Pro studenty může být jediným problémem poměrně vyšší cena za vstupné, podle mě se však vyplatí si za akce tohoto typu připlatit,“ dodala Kolaříková.

Historicky první TEDxBrnoWomen proběhl v roce 2013 a dostalo se mu pozitivních ohlasů. Mezi vystupujícími v roce 2013 byli například právnička a ředitelka Ligy lidských práv Zuzana Candigliota nebo Juan Braun, novinář, spisovatel, cestovatel, pedagog na Harvardu a Univerzitě Karlově.

Klíčová slova: konference, TED, TEDX, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.