22.05.2012 20:18


Pozvánka: Světová atletická špička změří své síly na Zlaté tretře v Ostravě

Autor: Michaela Římanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Již více než půl století měří na konci května v Ostravě své síly světová atletická špička. I letos se diváci mohou těšit na zvučná jména ze světa sportu. Účast potvrdili nejrychlejší muž světa Usain Bolt, olympijská vítězka Veronica Campbellová-Brownová nebo česká oštěpařka Barbora Špotáková.

Usain Bolt na Zlaté tretře, zdroj: www.zlatatretra.czOstrava Pětadvacátého května bude již po jedenapadesáté odstartován atletický mítink Zlatá tretra. „Pro české atlety je Zlatá tretra opět příležitostí předvést se před domácím publikem. Zároveň je to možnost pro všechny atlety plnit limity na významné atletické akce. Letos je čeká mistrovství Evropy v Helsinkách a vrcholem bude olympiáda v Londýně. Držme tedy sportovcům palce,“ řekl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

I tento ročník bude bohatý na známá jména. Již potřetí bude v Ostravě startovat nejrychlejší muž světa Usain Bolt. „V roce 2004, kdy se konaly olympijské hry v Aténách, zaběhl na Zlaté tretře Kenenisa Bekele světový rekord na deset tisíc metrů. O čtyři roky později, když se blížily olympijské hry v Pekingu, překonal v Ostravě Kubánec Dayron Robles světový rekord na sto deset metrů překážek. Připomínám, že letos nás čekají olympijské hry v Londýně,“ lákal na možné rekordy ředitel mítinku Jan Železný.

„Hlavní program Zlaté tretry bude opět vizitkou toho nejlepšího, co dnešní světová i česká atletika může nabídnout. Jsem ale rád, že organizátoři nezapomínají ani na projekty pro děti ze škol a na širokou veřejnost,“ prohlásil o Zlaté tretře předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník. Dětská část atletického mítinku se nazývá Čokoládová tretra. Je určená pro mladé atletické naděje, ale i pro širokou veřejnost. V Ostravě si děti a mládež mohou přijít zazávodit 23. května na vítkovický stadion.

V posledních letech byla Zlatá tretra zařazena do Mezinárodní asociace atletických federací jako jeden ze závodů atletické Super Grand Prix.

Klíčová slova: atletika, zlatá tretra, atletický mítink

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.