18.03.2014 08:37


Pozvánka: Studenti Masarykovy univerzity se sejdou na společném plese

Autor: Tereza Konířová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brněnský hotel Voroněž bude v úterý 25. března patřit především studentům Masarykovy univerzity a samozřejmě i dalším hostům. Od sedmé hodiny večerní se tu bude konat historicky první Ples studentů Masarykovy univerzity.  

Brno – Lekce swingu, accapella Miniminy, tombola za více než sto dvacet tisíc korun nebo dva taneční parkety – na to se mohou těšit návštěvníci prvního Plesu studentů Masarykovy univerzity. Akci organizuje studentská organizace Munie v čele s viceprezidentkou Denisou Královou. „Rádi bychom, aby se tento ples stal každoroční slavnostní vrcholnou akcí. Podobný formát společenské události zde chyběl a my jsme se rozhodli, že je potřeba s tím něco udělat, spojit všechny studenty dosud navštěvující pouze fakultní plesy alespoň na jeden večer v roce,“ vysvětlila myšlenku společného plesu Králová. Organizátoři Munie lákají studenty na ples možností procházky po červeném koberci před Univerzitním kampusem. Foto: archiv Munie

Organizátoři chtějí, aby byl ples mladý a energický, jako studenti sami, ale zároveň nepostrádal noblesu, která k jejich vzdělání patří. Proto návštěvníky prostřednictvím sociální sítě Facebook nabádají i k dodržení správného dress code, tedy předepsaného oblečení. Mužům doporučují klasiku – oblek v tmavých barvách, bílou košili a motýlka či kravatu a ženám nejlépe dlouhé či polodlouhé večerní šaty. Nápad oceňuje i studentka Kateřina Picková, která se na ples chystá. „Sama nemám ráda, když se v dnešní době z plesů dělá lepší diskotéka, kam pustí pomalu i mladíky v džínách a dívky v delším tričku vydávaném za pomyslné minišaty. Stanovený dress code dodá plesu dobrou atmosféru a určitou noblesu, kterou už v dnešní době plesy bohužel ztrácí,“ řekla Kateřina Picková .

V tombole mohou návštěvníci vyhrát například vstupenky do divadel, na koncerty či poukazy na masáže, nákup zájezdu nebo dokonce luxusní hodinky.

Večerem budou provázet Adam Mašura a Martin Hudec a k tanci i poslechu zahrají například kapely Panorama Band, Pavlík a továrna na jam, Djs hrající electroswing a další.

Vstupenky jsou v prodeji za tři sta padesát korun v knihkupectví  Fakulty sociálních studií, na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, v kanceláři AIESECu na kolejích Vinařská, v Univerzitním kampusu nebo si je lze rezervovat na info@munie.cz. Všechna místa jsou k sezení a hosté si mohou vybrat stoly podle toho, jakou hudbu a program preferují.

 

Organizátoři z Munie vytvořili k plesu i promo video, můžete se na něj podívat tady.

Klíčová slova: ples, MUNIE, Masarykova univerzita, student, Voroněž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.