13.03.2015 18:34


Pozvánka: Přijďte na přednášku Pavla Rysky, odborníka na cenné kovy

Autor: Michaela Vařeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Pavel Ryska, analytik J&T Banky, bude v úterý 17. března přednášet o obchodování se zlatem. Přednáška začíná v devatenáct hodin v místnosti P103 v budově Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Přijít mohou všichni, kteří se o danou věc zajímají.

Pavel RyskaBrno - Účastníci přednášky se dozví, v čem a proč je trh se zlatem zcela odlišný od trhů s jinými komoditami. Dále pak kdy ve skutečnosti nemusí existovat zlato, se kterým lidé obchodují, a jak se zásadní změna v poptávce projevila v přesunu trhu ze Západu do Asie. Část přednášky bude věnovaná tomu, jak se z centrálních bank coby prodejců zlata stali jeho kupci a tomu, jak se jednotlivé zmíněné skutečnosti podepíší na jeho budoucí ceně.

Pavel Ryska přijal pozvání do Brna od členů Klubu investorů. Nezisková organizace zabývající se investicemi je pořadatelem 6. investiční konference, které je Ryskova přednáška součástí. Student Vojtech Kovalčík dochází na přednášky pořádané Klubem investorů pravidelně.  „Ti lidé mají nějaké jméno, vyznají se, přitom ale nejsou z univerzitního prostředí. To mě baví. Poslouchat je, získávat vědomosti," říká Kovalčík o přínosech přednášek.  „Zveme špičky z oboru. Věří, že tak mohou předat své zkušenosti dál, všichni přednáší dobrovolně a ve svém volném čase," říká student Jan Šula, který v Klubu investorů působí v oblasti public relations.

  Více o konferenci si můžete přečíst zde, odkaz na bližší informace o přednášce Pavla Rysky najdete zde.


Klíčová slova: investice, zlato, studentský spolek

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.