08.05.2018 12:50


POZVÁNKA: Právníci vyrazí na pochod přírodou

Autor: Michaela Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti, absolventi a přátelé práva si v sobotu 12. května půjdou pojedenadvacáté pochod přírodou. Tradiční akce má za cíl sbližování lidí z oboru v neformálním prostředí. Vytyčená trasa začíná v Bílovicích u Svitavy a má délku přes 25 kilometrů. Zájemci však mohou jít kratší cestu anebo jet na kole. Nejrychlejší účastníci mohou závodit o ceny.

Právníci půjdou tradiční pochod. Foto: Archiv Právnické Vysočiny

Bílovice nad Svitavou – Právnickou Vysočinu půjdou současní i budoucí právníci v sobotu 12. května za cílem přátelského sbližování. Akce má dlouhou tradici, letos se koná jedenadvacátý ročník. Na trase můžou účastníci soutěžit o připravené ceny. Závod bude startovat u restaurace Sokolovna v Bílovicích nad Svitavou v deset hodin dopoledne.

Účastnit se mohou i neprávníci a rodiny s dětmi. „Celá trasa má asi 27 kilometrů, takže pro děti vhodná není. Je tam ale možnost jít jen část trasy, která je podstatně kratší – má 5 kilometrů,“ řekla Adéla Čermáková, hlavní organizátorka letošního ročníku. Podle oficiálních informací na internetových stránkách akce mohou zájemci jet závod i na kolech.

Pochod organizují studenti Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Výtěžek z dobrovolného účastnického poplatku je určen pro fakultní knihovnu. „Právnickou Vysočinu jsem absolvovala jako jeden z organizátorů během studia. Akce se mi líbila, myslím, že je to skvělá příležitost pro neformální setkání nejen se studenty napříč ročníky, ale taky s absolventy a vyučujícími,“ popsala dřívější studentka Lenka Bídová. Tradici svou účastí v minulosti podpořila i děkanka fakulty.

Organizátoři chtějí pochod otevřít i studentům jiných oborů. „Je to především pro studenty a absolventy práv, nicméně letos jsme přizvali i studenty z jiné fakulty,“ prozradila Čermáková. Usiluje prý o navázání budoucí spolupráce s Fakultou sportovních studií. Právnická Vysočina tak od příštího roku může být plněna jako turistika, která je předmětem povinné tělesné výchovy.

Klíčová slova: právnická fakulta, pochod, příroda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.