03.05.2011 21:58


Pozvánka: Politologické sympozium osvětlí důvody vládní krize

Autor: Jakub Fabík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Co způsobilo vládní krizi v České republice? Jak velký problém pro demokracii představuje lobbing? Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět čeští i zahraniční odborníci, kteří se zúčastní sedmého politologického sympozia v Brně.

Politologické sympozium. Foto: www.iips.cz.Brno – Politologické špičky nejen z České republiky budou již zítra přednášet na brněnském politologickém sympoziu. Prestižní setkání expertů v oblasti politiky se odehraje v prostorách auly Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Ústřední téma letos vzhledem k aktuálnímu dění na politické scéně nese název Zájmy v české politice. „Sympozia jsem se účastnila i minulý rok a velice se mi líbilo. Za jeden den se u řečnického pultu vystřídá mnoho politologických kapacit a člověk má možnost setkat se s množstvím názorů a pohledů na dění okolo nás,“ vyzdvihla klady sympozia studentka politologie Tereza Křepelová. Diskutovat se bude o tom, zda veřejná sféra plní očekávání voličů a do jaké míry je manipulována zájmy v pozadí.

„České politika zaznamenává signifikantní odklon od toho, co od ní občané čekali po volbách v minulém roce a politologická obec musí tuto proměnu dokázat reflektovat,“ osvětlil výběr tématu letošního sympozia ředitel Mezinárodního politologického ústavu Masarykovy univerzity Oldřich Krpec.

Organizátoři akce připravili pro účastníky bohatý program. Konferenci zahájí svým příspěvkem významný německý profesor Peter Lösche, který se zaměří na otázku lobbyingu jako potenciálního ohrožení parlamentní demokracie.

Důležitou součástí programu bude i diskusní panel s názvem Prolínání politiky a byznysu v České republice, ve kterém budou pozvaní hosté diskutovat s účastníky akce o pozadí fungování české politiky. Celou akci uzavře odborný workshop na téma Občanská společnost v čase pozdní moderny, který nabídne možnost porozumět pojmu občanská společnost.

Zájemci o účast na sympoziu se musí zaregistrovat na emailové adrese registrace@iips.cz. Další informace jsou k dispozici na stránkách Mezinárodního politologického ústavu nebo na stránkách sympozia na sociální síti Facebook.

Klíčová slova: politologické, sympozium, krize, politika, veřejná sféra

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.