18.11.2014 11:40


Pozvánka: Plesová sezóna se blíží

Autor: Dominika Floriánová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Klasické období plesů je leden a únor. V tomto období však většina studentů vysokých škol dělá zkoušky a má tak jiné starosti. Studenti Masarykovy univerzity mohou plesovou sezónu zahájit dříve. Už koncem listopadu se konají plesy některých fakult a začátkem ledna pak ples pro všechny studenty Masarykovy univerzity bez rozdílu.

Brno – Přestože většina studentů upřednostňuje neformální party někde v klubu, je hezké se alespoň jednou do roka pobavit na úrovni. Chlapci vytáhnou ze skříně zaprášené obleky, dívky vyrazí na nákup nových šatů a stráví hodiny před zrcadlem. Plesy dávají také možnost oprášit kroky klasických tanců. Avšak není jasně dané, že ples musí být formální.

Ples studentů Masarykovy univerzity se letos bude konat už podruhé, a to 3. prosince v brněnském hotelu Voroněž. Akci pořádá studentská organizace Masarykova studentská unie (MUNIE). Ples organizují ze své vlastní iniciativy pouze studenti - od shánění financí, přes plánování a organizaci programu, po prodej lístků a propagaci. „Akce jako celouniverzitní ples na půdě Masarykovy univerzity až do loňského roku chyběla, pořádaly se pouze plesy fakultní. Postrádali jsme tedy událost, kde by si mohli zatančit všichni studenti Masarykovy univerzity bez škatulkování,“ uvedla PR konzultantka MUNIE Lenka Stříteská.

Návštěvníci celouniverzitního plesu se mohou těšit například na vystoupení kapely Sto zvířat, na taneční orchestr MUNI Band, na zábavnou show Burleska, na mnoho tanečních vystoupení či výuku swingu v podání Lindy Hoppers. „Ohlasy z minulého roku byly velice pozitivní. Ples se účastníkům líbil. Oproti loňsku je při nižších cenách bohatší program,“ dodala Stříteská.

„Celouniverzitního plesu jsem se účastnila už loni a lístek mám koupený i letos. Líbí se mi, že zde můžu potkat studenty všech oborů. Divím se, že něco takového neexistovalo už dřív. Myslím, že každá škola by měla mít svůj ples bez ohledu na fakulty,“ uvedla studentka filozofické fakulty Gabriela Skenderová. V případě, že se chcete plesu zúčastnit, neměli byste s nákupem vstupenek otálet. Cena vstupenky je 349 korun. V případě, že vlastníte kartu MUNIE, je cena za vstupenku 329 korun. Vstupenky můžete zakoupit v knihkupectví na fakultě sociálních studií, na kampusu nebo pohodlně na internetu přes odkaz http://ples.appsdevteam.com/.Univerzitní a fakultní plesy dávají studentům možnost bavit se na úrovni. Foto: Tomáš Michna

Masarykova studentská unie zároveň zve na taneční večer, kde budete moci oprášit své znalosti z tanečních. Večerem bude provázet lektor, se kterým si budete moci zopakovat nebo se naučit vybrané latinsko-americké tance. Taneční večer se uskuteční 26. listopadu od devatenácti hodin v Café Savoy, vstup je zdarma.

Některé fakultní plesy otevřou plesovou sezónu již v listopadu. Studenti právnické fakulty, především ti z prvních ročníků, si mohou už ve středu 19. listopadu přijít zatančit na Imatrikulační ples, kde proběhne tradiční pasování prváků do titulu JUC. Akce se koná v kulturním centru Semilasso, lístky v ceně 250 korun můžete zakoupit o polední pauze ve vstupní hale právnické fakulty.

Také studenti lékařské fakulty mohou už 25. listopadu navštívit devatenáctý ročník Reprezentačního plesu lékařské fakulty. I zde studenty prvního ročníku čeká uvedení do stavu studentského. Mediky pasují jejich kolegové kostí, konkrétně femurem, kostí stehenní. Ples se koná v Laser Show Hall v Bobycentru, pro návštěvníky jsou připravena tři pódia, přičemž na každém budou kapely hrát jiný hudební žánr. Proběhne zde také vyhlášení 4. ročníku Akademického pracovníka roku očima studentů. Cena vstupenek na ples mediků je 250 korun pro členy spolku, pro nečleny 300 korun. Vstupenky můžete zakoupit tuto středu a čtvrtek od 11:30 do 13:00 před aulou A22 na kampusu v Bohunicích.

Ve stejný den jako ples lékařské fakulty, tedy 25. listopadu, se koná i ples studentů fakulty sociálních studií. Za jeho organizací stojí nezávislé studentské Radio R. Ples se tradičně nese v neformálním duchu, jde spíše o maškarní. Zatímco loni byli tématem superhrdinové, letos jsou to hudební hvězdy. Je čistě na účastnících, zda přijdou jako sólisti či vícečlenné kapely. Fantazii a originalitě se meze nekladou. Stojí za to si dát na maskách záležet, v průběhu včera se bude vyhlašovat nejlepší maska a také král a královna plesu. „Na tomto plesu se mi líbí, že to vlastně není vůbec ples. Jde spíše o takovou maškarní, je skvělé pozorovat, jak si ostatní na svých maskách dali záležet. Nejsem příliš fanouškem šatů a bot na podpatku,“ uvedla studentka Anna Hallová. Akce se koná v klubu Fléda. Lístky je možné zakoupit v předprodeji v knihkupectví na fakultě sociálních studií za 100 korun nebo na místě za 150 korun. 

Klíčová slova: ples, pozvánka, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.