07.05.2013 07:53


Pozvánka: Organizátoři Mezinárodního srazu sportovních aut lákají na nejrychlejší vozy světa

Autor: Eliška Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nejrychlejší auta planety budou k vidění na Mezinárodním srazu sportovních aut. Majitelé supersportů i automobiloví nadšenci letos ovládnou druhou květnovou sobotu a neděli brněnský Masarykův okruh.

Brno – Historicky největší mezinárodní sraz sportovních aut se koná už tradičně na Masarykově okruhu v Brně. Letošní ročník organizátoři naplánovali na druhý květnový víkend. K vidění budou nejrychlejší auta planety – supersporty. Majitelé těchto vozů se setkají na okruhu a diváci tak budou mít výjimečnou příležitost sledovat jízdu supersportů zblízka.

Setkání pořádá Klub sportovních aut. „Sraz připravujeme pro automobilové fanoušky. Je to jediná akce, kdy otevíráme brány široké veřejnosti,“ uvedl zakladatel klubu Seizis Nikolaos. Se závoděním však nemá mnoho společného. Cílem setkání je neustálé zlepšování v řízení vozu a snaha o jeho dokonalé zvládnutí.

„Podobné srazy jsou dobrou příležitostí potkat se s lidmi, kteří mají společný zájem. Tolik sportovních aut na jednom místě a v jeden čas u nás zcela jistě neuvidíte,“ řekl člen klubu Petr Mandelík, který se srazů supersportů pravidelně účastní.

Diváci budou moci ocenit kvality špičkových sportovních vozů – Lamborgini Avendator, Ferrari F12, Gumper Apollo nebo fenomenální Bugatti Veyron, který je společností Guiness World Records hodnocen jako nejrychlejší vůz světa.

 „Líbí se mi, že na srazech panuje uvolněná atmosféra. Řidiči se nepředvádí, je to především o zábavě a navazování nových kontaktů,“ řekl každoroční účastník akce Michal Vyzibla. Pro něj a mnoho dalších jsou podobná setkání srdeční záležitostí. „Minulé ročníky sklidily u diváků velký úspěch a doufáme, že ani letošní nebude výjimkou,“ uzavřel Nikolaos. Návštěvníky čeká množství doprovodných akcí, mezi nimiž nebude chybět ani soutěž o projížďku v luxusních vozech. Vstupné pro dospělého člověka činí tři sta korun, parkovné na místě je za sto korun.

Klíčová slova: Mezinárodní sraz sportovních aut, Klub sportovních aut, Masarykův okruh

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.