17.05.2018 15:25


Pozvánka: Ochutnej Česko láká na lokální pokrmy

Autor: Zuzana Vrbecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Gurmánský festival Ochutnej Česko představí lokální kuchyni už tuto sobotu na hradě Veveří. Kromě koupě hotových českých pokrmů zabaví dospělé i děti bohatý program. Událost láká na kuchařskou show Petra Erin Kováče, soutěž jedlíků nebo kulinářské přednášky.

Festival Ochutnej Česko - Fotoarchiv Ochutnej Česko

Brno – Tradiční českou kuchyni se v Brně rozhodl představit organizátorský tým Naboso a Travelbakers. Společně připravili den plný dobrého jídla, pití, zajímavého programu a hudby. Festival Ochutnej Česko startuje v sobotu 19. května v deset hodin.

Hlavním bodem programu budou lokální pokrmy. „Chtěli jsme udělat příjemnou akci v okolí Brna, aby si sem lidé zašli na procházku, dali si oběd, ochutnali místní dobroty a něco se také dozvěděli o české kuchyni,“ popsal koncept festivalu organizátor Pavel Pichler.

Jídlo si zde návštěvníci budou moci nakoupit na trhu, nebo také sledovat jeho přípravu na kuchařské show. „Na pódiu vystoupí autor pořadu Život z pánve Petr Erin Kováč,“ upřesnil Pichler. Kováč bude v průběhu festivalu před lidmi vařit třikrát, jednou spolu s dětmi.

Program obohatí i soutěže. V poledne a ve dvě hodiny odpoledne se mezi sebou utkají jedlíci. V prvním klání si pochutnají na zelí, ve druhém na houskovém knedlíku. Návštěvníci budou mít také možnost zasoutěžit si ve škrabání brambor.

Festival doplní kulinářské přednášky, které účastníkům poradí jak na marmelády, paštiky, ale i českou kuchyni obecně. Dalším lákadlem je představení dětského divadla Líšeň. Program slibuje i dětskou zábavu, třeba šifrovací hru, malování na obličej nebo opékání špekáčků.

Více informací o festivalu Ochutnej Česko najdete zde.

Klíčová slova: festival, Ochutnej Česko, jídlo, Veveří

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.