06.05.2012 16:05


Pozvánka: Nadechni se pro hory, nové myšlenky a dobrodružství

Autor: Zuzana Klusáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pátý ročník zážitkově vzdělávacího kurzu Návrat se uskuteční v termínu od čtrnáctého do šestadvacátého srpna ve skanzenu Zuberec, srdci slovenských Roháčů. Čtyřiadvacet českých a slovenských účastníků čekají zajímavé workshopy, horské túry, zábava a inspirace.

Brno Letní Návrat je určen mladým Čechům a Slovákům ve věku dvacet až osmadvacet let. Náplní kurzu bude sportovní vyžití, zábavné přednášky a programy. „Letošní Návrat bude plný workshopů a praktických aktivit, kde si účastníci vyzkouší například sestavit robota, připravit projev nebo debatovat v rétorickém souboji. Dalším lákadlem je samotný skanzen v podhůří Roháčů, v jehož srdci budeme ubytovaní," láká organizátor Petr Jarušek.

Plakát Letní Návrat. Zdroj: http://organizatori.cz/letninavrat/

Návrat je akce, kde se účastníci zábavnou formou dozví něco nového o tématech, kterým by běžně nevěnovali pozornost. Součástí jsou workshopy o nových technologiích, diskuze o etice, mezinárodní politice nebo ekologii. Nedílnou součástí jsou výpravy do přírody, hry či zpívání u kytary. Návrat není jen vzdělávací nebo zážitková akce. Je to hlavně o inspiraci, spoustě nových podnětů a skvělých lidech," hodnotí kurz účastnice letošního zimního Návratu Sára Provazníková.

Přihlašování odstartovalo před dvěma týdny a zájemci se stále mohou přihlašovat. O tábor je tradičně zájem, takže první účastníky už máme. Míst je ale stále dost, proto se neváhejte přihlásit," láká Jarušek. Pro přihlášení stačí napsat email na adresu jarusek.petr@gmail.com a vyplnit dotazník, který zájemci obratem přijde. Cena kurzu je necelých sto euro.

První Návrat uspořádala parta nadšenců z řad skautů a Brontosaurů v roce 2005 v Roháčích. Úspěch prvního ročníku zopakovali o pět let později a od té doby pořádají Návraty pravidelně. Novinkou byl zimní Návrat letos v únoru, kde byly kromě diskuzí a vzdělávacích programů součástí i výlety na běžkách a dovádění ve sněhu.

Více o akci se dozvíte ZDE

Klíčová slova: kurz, hory, zážitky, letní Návrat

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.