31.10.2014 09:54


Pozvánka: Multimediální den nabídne pestrý program

Autor: Kristýna Dlasková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Nové trendy v médiích, využití sociálních sítí, debaty, workshopy, prezentace českých médií, výstava historických pomůcek každého novináře a volně přístupné rádiové a televizní studio. To vše nabídne multimediální den. Letošní ročník Multimediálního dne nese název „Vítejte v novém světě“. Akci organizovanou Katedrou mediálních studií a žurnalistiky každý rok navštíví stovky zájemců o nové informace ze světa médií. 

Brno – Noviny, rádio a televize už dávno nejsou jediné zdroje zpráv. Časopisy můžeme číst prostřednictvím tabletů a o demonstraci z druhého konce světa můžeme vědět dřív, než televize odvysílají zprávy. O tom, jaký bude vývoj světa médií v budoucnu, budou debatovat osobnosti českých médií na letošním Multimediálním dni.

Akce proběhne v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. „Multimediální den letos katedra pořádá již pošesté, já jsem hlavní organizátorkou podruhé. Pomáhá nám přibližně patnáct dobrovolníků z řad studentů,“ uvedla organizátorka Martina Fojtů.

Debatovat přijede bývalý šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský, šéfredaktor webu iHNed.cz a mediální odborník Miloš Čermák, moderátorka a mediální lektorka Pavlína Kvapilová, technický ředitel televize Óčko Lukáš Hnilička nebo šéfredaktor webu Deníku Sport Tomáš Večeřa.

Mediální jarmark se uskuteční v atriu fakulty. Foto: Kristýna Dlasková

Fakultní atrium se na čtyři hodiny promění v tržiště. Bude zde probíhat takzvaný mediální jarmark, kde svoji práci představí česká média jako například deník Rovnost, Český rozhlas, Česká televize, Mladá fronta DNES nebo studentský časopis Halas. Akci zahájí v devět hodin předávání cen autorům nejlepších tvůrčích bakalářských prací.

Součástí programu jsou tři debaty zaměřené na nové trendy v mediálním světě, život moderátorů a konec televize v obýváku. Studenti žurnalistiky se mohou zapojit do šesti kapacitně omezených workshopů. Výhody sociálních sítí přiblíží Pavlína Kvapilová, o „opravdové“ novinařině bude probíhat workshop pod vedením Roberta Čásenského. Tvůrce webu hudebnimasakry.cz Jaroslav Konáš povede workshop o hudební publicistice.

Volně přístupná bude televizní i rádiové studio na fakultě, kde si zájemci budou moci prohlédnout mediální kuriozity, převážně zastaralé pomůcky novinových redaktorů.

 „Multimediálního dne se určitě zúčastním. Myslím si, že je to skvělá příležitost pro každého studenta, aby se dozvěděl nové informaci o současných médiích. Nejvíce se těším na diskusi o nových žurnalistických projektech s Robertem Čásenským,“ řekla studenta žurnalistiky Eva Bártová. „Účastníci akce jsou většinou studenti Masarykovy univerzity, převážně z oboru žurnalistiky. Dále studenti středních škol, kteří se o média zajímají nebo je přivede učitel mediální výchovy či základů společenských věd,“ přiblížila Fojtů s tím, že loni dorazilo přes 250 lidí a s obdobným množstvím účastníků počítá i letos.

Klíčová slova: multimediální, den, debata, workshop, média, noviny, televize, rádio

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.