04.10.2013 23:32


Pozvánka: Mobilitní týden představí studentům možnosti studia v zahraničí

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Známý studijní program Erasmus končí, ale členové Centra zahraničních studií plánují představit projekt nový. V týdnu od 7. do 11. října mohou studenti v rámci Mobilitního týdne navštívit kteroukoliv akci z připraveného programu pro zájemce o vycestování do zahraničí.

Brno - Spousta studentů uvažuje o vycestování do zahraničí s některým z programů nabízených Masarykovou univerzitou. Pokud má ale někdo problém s rozhodováním nebo se spoustou nezodpovězených dotazů na toto téma, nadcházející týden je právě pro něj. „Přemýšlím už dlouho, že bych se takového programu zúčastnila. Chtěla bych poznat některou zemi i z pohledu člověka, který v ní žije,“ říká Alena Popelková, studentka anglického jazyka a literatury na Masarykově univerzitě. „A Mobilitní týden se mi docela hodí, aspoň zjistím, která forma zahraničního studia by mi mohla vyhovovat,“ dodává.

„Co se týká nového projektu, věnujeme mu v programu speciální přednášky,“ uvedla Lucie Durcová, koordinátorka pro mezinárodní programy Centra zahraničních studií. Podle oficiálního rozvrhu se účastníci Mobilitního týdne o Erasmu + dozvědí více v úterý a ve čtvrtek.

Přednášky nejsou to jediné, na co se zájemci mohou během týdne těšit. Studenti mají například možnost setkat se zástupci ambasád, absolvovat některý z workshopů zaměřených na psaní životopisu a motivačních dopisů či se dozvědět více o zvycích, kulturách a univerzitách cizích zemí. Hned v pondělí mohou zájemci v menze na Vinařské navštívit Mezinárodní festival jídla. Na něm lze nejen ochutnat kulinářské speciality, ale také se pobavit se zahraničními studenty. Ostatně, kdo stojí právě o konverzaci v cizím jazyce, neměl by na stejném místě chybět v úterý, kdy má příležitost popovídat si nad šálkem kávy v rámci Language Café.

Součástí akce bude i bojová hra Rozleť se!, ve které nejlepší týmy vyhrají let balonem, vstup do lanového centra nebo degustační menu v některé z brněnských restaurací. Ovšem ti, kteří by se chtěli do hry zapojit až teď, mají smůlu. „Přihlašování bylo vzhledem k velkému zájmu uzavřeno už v polovině září,“ informuje Durcová.

Aktualizované informace o celém týdnu jsou k dispozici na stránkách Centra zahraničních studií.

Klíčová slova: Mobilitní týden, Erasmus, Centrum zahraničních studií, menza Vinařská

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.