09.03.2014 18:37


Pozvánka: Měly by mít homosexuální páry právo na adopci dětí?

Autor: Vágnerová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Měli by se homosexuálové smažit v pekle nebo mít stejná práva jako heterosexuální páry? Nejen o tom bude přednášet Jan Kozubín dvanáctého března v Místodržitelském paláci pro Inspirativní rána. 

Autor: Matěj Randár

Brno  V pořadí už třinácté Inspirativní ráno se zaměří na lidská práva sexuálních menšin. Jan Kozubín, aktivista z Platformy pro rovnoprávnost uznání a diverzity (PROUD), promluví ve středu 12. března od půl deváté ráno nejen o zrovnoprávnění sňatků homosexuálů, ale i o plánované novele týkající se umožnění adopce dětí pro homosexuální páry.

Inspirativní rána se konají v krásném prostředí Místodržitelského paláce. Foto: Václav Mach

Gayové a lesbičky už nejsou veřejně lynčováni nebo považováni za nemocné, přesto jejich cesta k rovnoprávnosti není ani zdaleka u konce. Kozubín bude na přednášce nazvané Jiní a přitom stejní hovořit o životě homosexuálů v Česku i ve světě. Proud od loňského roku bojuje proti diskriminačním zákonům zaměřeným proti rodičům stejného pohlaví. Stále je možné se připojit k petici za novelu zákona o adopci. Parlament o ní rozhodne letos na jaře.

Inspirativní rána nabízejí dvakrát měsíčně přednášky se zajímavými osobnostmi. Své účastníky lákají nejen na netradiční témata, ale i malou snídani a příjemné prostředí Místodržitelského paláce. 

Klíčová slova: Kreativní rána, Jan Kozubík, PROUD

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.