16.04.2013 13:23


Pozvánka: Lodě na vodě připlouvají do Prahy

Autor: Adéla Vaverová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Lodě na vodě, mezinárodní svátek všech milovníků lodí, lodních sportů a nově též karavanů, startuje už zítra. Výstavu mohou návštěvníci shlédnout na nábřeží i na vodní hladině řeky Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem v Praze, a to až do 21. dubna.

Výstava Lodě na vodě v roce 2012. Foto: lodenavode.czPraha - Podobně jako Barcelona, Cannes, Helsinky či Hamburk se i centrum Prahy promění na pět dní v rozsáhlou marinu hostící lodě všech typů a velikostí. „Pro mimořádný úspěch výstavy, kterou loni navštívilo téměř patnáct tisíc lidí, bude letos výstavní plocha na obou nábřežích rozšířena,“ řekl ředitel výstavy Vladimír Toman. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout a případně vyzkoušet některé z domácích i zahraničních novinek - od kánoí přes závodní kluzáky až po luxusní jachty.

Součástí akce Lodě na vodě bude letos poprvé i výstava Karavany v Praze. K vidění budou nejen obytné vozy, přívěsy a mobilní domy, ale i příslušenství a vybavení pro kempování. Celou exhibici pak podpoří besedy zaměřené na bezpečné cestování, pojištění, asistenční služby, plánování tras a další.

Návštěvníci lodní přehlídky se mohou těšit také na bohatý doprovodný program. V závodu extrémních katamaránů se představí nejúspěšnější jachtaři v čele s patronem akce Davidem Křížkem. Ten ale na akci zastane i další roli. „Budu připravovat program pro děti na malých plachetnicích a plavbu na dětských motorových člunech,“ přiblížil Křížek. Velmi zajímavé budou také jízdy dračích lodí, kterých se zúčastní i vybraní návštěvníci výstavy. Atraktivní podívanou poskytne rovněž exhibice osmiveslic, rekreačních motorových člunů, vodních skútrů a vznášedel. Lahůdkou pro milovníky vodních sportů bude připravované premiérové představení takzvaných formulí na vodě – kluzáků s maximální rychlostí blížící se dvě stě kilometrům za hodinu.

Pro děti připravili organizátoři speciální doprovodný program. „Příkladem je vzdělávací projekt Čistá dvojka, který děti poučí o tom, jak třídit odpad. K tématu pak vystoupí hudební sdružení Recyklas, které předvede bubnování na nádoby pro třídění odpadu,“ doplnil Toman. Děti se také mohou zapojit do dalších programů a aktivit.

Výstava se koná od středy do neděle, otevírací doba je mezi 10. a 19. hodinou, v sobotu a neděli už od 9 hodin. Cena vstupenek pro studenty je vždy 100 korun, pro dospělé 200 korun v týdnu a 150 korun o víkendu.

Klíčová slova: Lodě na vodě, Karavany v Praze, výstava

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.