08.03.2014 21:34


Pozvánka: Koncert pro Modrého hrocha aneb když medici pomáhají

Autor: Maršovská Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

„Dobrý den, jdu navštívit Annu Procházkovou,“ pronese příchozí muž. „Aničku najdete U Zhmožděného bříška. Je to hned vedle U Skřípnutého prstíku,“ odvětí sestřička a dál se věnuje své práci. I taková situace by v budoucnosti mohla být realitou na Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie ve Fakultní nemocnici Brno. Snaží se o to Nadační fond Modrý hroch.

Brno – V loňském roce byly na Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie hospitalizovány více než čtyři tisíce pacientů. Nemocniční prostředí bývá pro děti stresující, což si uvědomují i zaměstnanci Nadačního fondu Modrý hroch, kteří přišli s nápadem projektu Nemocnice u Modrého hrocha. Cílem probíhající akce je vytvořit prostředí, ve kterém se budou cítit zraněné děti a jejich rodiče co nejlépe. K dispozici by pro ně měly být samostatné pokoje pojmenované podle nejčastějších poranění. Malí pacienti budou ležet například U Bolavé ručky či U Zvrtlého kotníčku. Pro rodiče jsou připravovány semináře týkající se prevence úrazů a samotné děti se seznámí zábavnou formou s tím, jak se chránit před úrazem.

Letošní výtěžek z koncertu poputuje na konto Nadačního fondu Modrý hroch. Foto: archiv Nadačního fondu Modrý Hroch

Nadační fond Modrý hroch se letos rozhodli podpořit i členové Spolku mediků, kteří pořádají již druhý ročník benefiční akce s názvem Večer plný hudby aneb i tak se dá pomáhat. Koncert, jehož výtěžek přispěje k zakoupení speciálního inhalátoru, se koná v úterý 11. března v kavárně Trojka. „Trojkou zazní tóny snad všech hudebních nástrojů, na které si člověk může vzpomenout. Vystoupí například houslistka a studentka medicíny Nina Šibíková a nově také kvintet brněnského sboru Kampanela. Večer zakončí jazzem Trio Martina Ratolístky,“ uvedla hlavní organizátorka koncertu Veronika Sněhotová.

Nápad spojit hudbu a pomoc potřebným se zrodil v hlavě právě této studentky medicíny. „K organizaci koncertu mě inspiroval můj přítel Honza Žatecký, který hraje úžasně na klavír, a tak jsem se rozhodla využít nejen jeho talentu pro dobrou věc,“ vysvětlila Sněhotová. První ročník Večera plného hudby se setkal s velkým úspěchem – studenti vybrali pro Nadační fond dětské onkologie Krtek více než deset tisíc. Tyto peníze byly využity ke zlepšení vybavení dětského stacionáře na Klinice dětské onkologie. „Je úžasné, že studenti lékařské fakulty věnují svůj čas takovému projektu a snaží se tímto způsobem pomoci nemocným dětem. Věříme, že se jim podaří oslovit i další skupiny lidí, které se mohou tohoto koncertu zúčastnit a tím podpořit dobrou věc,“ dodala ředitelka Modrého hrocha Monika Chasáková. 

Klíčová slova: Modrý hroch, pozvánka, koncert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.