18.03.2014 16:56


Pozvánka: Knihovna láká na krásy norské přírody

Autor: Jílková Gita | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Fjordy. Ledovce. Skalní masivy. Panenská příroda. Milovníci drsné severské krajiny nemusí cestovat daleko ze svých domovů. Stačí když přijdou do Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která pořádá cestovatelskou přednášku o Norsku. 

Pozvánka na přednášku Patrika Dekana. Zdroj: Knihovna Jiřího Mahena

Brno – Brněnská knihovna Jiřího Mahena pořádá každý třetí čtvrtek v měsíci kulturní pořady pro veřejnost. Tentokrát začne v pobočce Mozolky 52 s úderem osmnácté hodiny ve čtvrtek 20. března cestovatelská přednáška o Norsku. Přednášet bude Patrik Dekan, který patří k dlouholetým a zkušeným průvodcům největší české cestovní kanceláře specializující se na zájezdy do zemí severní Evropy. Připravované povídání nese název „Norské království od A do Z“.

V průběhu přednášky bude Dekan promítat i fotografie ze svých cest. Návštěvníkům se tak naskytne zajímavá příležitost poznat turisty neobjevená norská zákoutí, vysoké horské hřebeny, fjordy, ledovce a rozlehlá jezera nebo obdivovat polární zář. Diváci budou také moci nahlédnout do mentality jednoho z tradičních severských národů a odhalit jeho pestrou kulturní tradici.

Cestovatel posluchačům poodhalí také své vnímání tohoto specifického evropského regionu, který je známý obyvateli zocelenými nehostinnými přírodními podmínkami. Obyvateli, kteří si udržují odstup potvrzený opakovaným odmítáním připojení k Evropské unii.  

Knihovna do programu čtvrtečního večera zařadila i výstavu literatury skandinávských autorů, kteří se v současné době těší stále větší oblibě. Důkazem může být například trilogie Milénium od Stiega Larsona. Nebo dnes velmi populární autor Jo Nesbø, jehož díla byla přeložena do více než čtyřiceti světových jazyků. 

 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.