21.05.2012 18:50


Pozvánka: Jubilejní pětadvacátá sezóna Automotodromu Brno bude plná závodů, ale i akcí pro lidi

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Masarykův okruh v Brně letos na jaře oslavil pětadvacetiny. Během výroční sezóny se mohou příznivci těšit na velké množství akcí.

Brno Jubilejní sezóna na Masarykově okruhu v Brně nabídne fanouškům nejen tradiční závody, ale i další zbrusu nové akce. Jednou z hlavních novinek bude šestihodinový závod Le Mans Series. „V závodech Le Mans Series budou jezdit jedny z nejrychlejších a nejatraktivnějších aut, která kdy na Masarykově okruhu závodila," uvedl mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana. Automobiloví závodníci z celého světa zde změří síly na začátku září 2012.

Pohled na dráhu automotodromu. Foto: Markéta Mikšíková

Již nyní mohou zájemci navštívit některou akci z nabídky automotodromu. Mezi ty patří třeba možnost projet se po okruhu na vlastní motorce. V červnu  mohou okruh vyzkoušet jezdci na inline bruslích.

Milovníci motocyklových závodů si na své přijdou o prázdninách. V letošní sezóně nebude chybět tradiční červencové mistrovství světa superbiků. V srpnu pak na statisíce fanoušků čeká Velká cena České republiky silničních motocyklů. 

V září se mohou obdivovatelé rychlých aut těšit na Podzimní cenu Masarykova okruhu, která je součástí republikového okruhového mistrovství. Na dráze se potkají špičkoví jezdci ve formulích nebo v závodních autech, takzvaných gétéčkách, značek Ferrari nebo Mercedes-Benz. Vstup na tribuny bude po celý závodní víkend zdarma.

Plánek brněnského automotodromu. Foto: Markéta Mikšíková

V říjnu se chystá vytrvalostní závod Invicta Epilog s více než desetiletou tradicí  a Den otevřené dráhy. Zájemci se mohou zdarma kromě jiného podívat do zázemí  okruhu, které je za normálních okolností nepřístupné, nebo si s vlastním autem dráhu vyzkoušet. „Dne otevřené dráhy se již nemůžu dočkat. Těším se hlavně na jízdu po dráze na sedadle spolujezdce v závodním autě nebo na motokáry,“ uvedl jeden z pravidelných návštěvníků závodního okruhu Martin Adamec.

Další informace najdete ZDE

 

 

 

Klíčová slova: Masarykův okruh, závody, Le Mans, automotodrom, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.