11.05.2014 10:57


Pozvánka: Informatici se představí jako herci a režiséři

Autor: Tereza Konířová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Brněnští studenti informatiky představí ve čtvrtek 15. května v půl osmé večer výsledky své práce. Diváci zhlédnou patnáct soutěžních a šest bonusových videí od absolventů filmařských kurzů, které si mohou na Fakultě informatiky zapsat všichni studenti Masarykovy univerzity. Návštěvníci festivalu pořádaného ve třech posluchárnách v budově fakulty v Botanické ulici mají vstup zdarma.

Autor: Filmové festivaly Fakulty informatiky

Brno - Nahlédnutí za oponu pantomimy, rozhovor se smrtí, svět po apokalypse nebo fotbalový zápas vašeho života. To vše mohou alespoň prostřednictvím krátkého filmu zažít návštěvníci Filmového festivalu Fakulty informatiky ve čtvrtek 15. května od půl osmé večer v posluchárnách fakulty. 

Fotografie z natáčení jednoho ze snímků. Foto: Facebook profilu Filmových festivalů Fakulty informatiky

Informatici pokračují v tradici a tento rok představují svá díla už počtrnácté. Letošní ročník s mottem „A přece se točí!“ nabídne celkem dvacet jedna krátkometrážních snímků. O nejlepších z nich rozhoduje odborná porota, ale i hlasování diváků přímo v promítacích sálech. Vítězové získávají putovní trofej – sošku Filmobola. „Natáčíme sice jen krátkometrážní snímky do osmi minut, ale pro ty z nás, pro které je FAMU nebo Filmová škola ve Zlíně nereálný sen, je to skvělá příležitost, jak realizovat vlastní film,“ řekla jedna z organizátorek Lenka Tláskalová, která je zároveň autorkou jednoho ze snímků. 

Filmový festival je zakončením dvousemestrálního předmětu Video a film na Fakultě informatiky. Studenti se nejprve v podzimním semestru seznamují s prací s technikou, střihovým programem, a ve skupinách natáčí krátké filmy nebo reklamy. Následně obhajují námět a scénář svého díla a v jarním semestru organizují samotný festival, natáčí poutací video a vytváří web.

Na festivalu mohou kromě absolventů kurzů na Fakultě informatiky soutěžit i jiní studenti nebo absolventi Masarykovy univerzity. „Letos už třetím rokem mohou přihlásit své snímky také externisté,“ uvedla Tláskalová.

Zhlédnout filmy informatiků se chystá i studentka Anna Dudková. „Byla jsem už na třech ročnících festivalu a pokaždé tam bylo něco, co mě nadchlo. Líbí se mi originální a nezvyklé, často hodně vtipné pojetí filmů, které tam studenti prezentují,“ vysvětlila.

Letos přichází festival i s jednou novinkou. Nejlepší filmy z historie festivalu si mohou diváci vychutnat v brněnském kině Art v úterý 13. května.  Po filmech proběhne i beseda s autory zhlédnutých snímků.

Program letos uváděných filmů i s krátkými popisky si můžete prohlédnout tady.

Klíčová slova: FFFI, filmový festival, fakulta informatiky, krátký film, MU, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.