11.05.2013 11:50


Pozvánka: Festival Lefrvesáns láká nejen na hudbu

Autor: Barbora Chudíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Studentský festival Lefrvesáns je akcí, kterou pořádají studenti sociologie. Festival nabídne kromě poslechu kapel také Freemarket nebo výtvarný happening.

Brno – Festival Lefrvesáns mají pod taktovkou studenti sociologie fakulty sociálních studií. Rozhodně to však neznamená zákaz vstupu pro studenty jiných oborů nebo pro ostatní, kteří už nestudují. „Chceme aby festival byl otevřený všem, rozhodně ho nechceme pojmout jako akci pro uzavřenou skupinu studentů – sociologů,“ řekla jedna z organizátorek festivalu Barbora Junová.

Plakát festivalu. Foto: Barbora Chudíčková

Hlavní program tvoří hudební část, ve které vystoupí čtyři kapely velmi neotřelých hudebních žánrů. Ve většině případů jde o studentské kapely nebo kapely, kde hrají přímo studenti sociologie. „Jde nám o to, přinést netradiční hudební zážitek a zprostředkovat návštěvníkům kapely, ke kterým by se většina asi jinak nedostala,“ tvrdí další z pořadatelek, která má na starosti dramaturgii, Jana Baierová. Na festivalu vystoupí kapela Pallakš Pallakš, která hraje neoavantgardní postromantiku s příměsí duchovna. Ve stylu minimal noise rock zahraje seskupení Engen og Eller, žánr conceptual music představí Durkheim Dolls, kteří vnímají hudbu jako výtvarný čin. Jako hlavní hvězda večera vystoupí brněnská písničkářka Nikola Mucha, jejíž písně spadají do stylu punk-schlager.

Festival Lefrvesáns však slibuje i jiné zážitky než ty hudební. Součástí akce bude také Freemarket, kde si návštěvníci budou moci vyměnit oblečení, knížky, kosmetiku nebo cokoliv jiného. Stačí přinést něco, co už člověk nenosí nebo nepotřebuje. „Loni jsem na Freemarketu našla skvělou sukni, nosím ji velmi často. Je to dobrý nápad, člověk se může zbavit starého oblečení a získat něco nového,“ řekla jedna z návštěvnic loňského ročníku Zuzana Capoušková, která se na festival chystá i letos. Kromě Freemarketu je na programu také výtvarný happening, při kterém se návštěvnici budou moci kreativně projevit.

Druhý ročník Lefrvesáns se uskuteční čtrnáctého května od osmé hodiny večerní v brněnském klubu Boro. Vstup je padesát korun. Více informací na facebookové stránce festivalu.

Klíčová slova: sociologie, festival, lefrvesáns

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.