01.12.2016 15:16


Pozvánka: Fénixcon, festival sci-fi, vědy a fantasy

Autor: Michal Španěl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

FénixCon, festival autorů a fanoušků sci-fi a fantasy, který proběhne v Brně v hotelu Vista představuje kontaktní bod fanoušků s jejich oblíbenými žánry. Na festivalu se představí více než 15 autorů se svými příspěvky, udělí se na něm ceny za literaturu, návštěvníci dostanou možnost ohodnocení vlastní tvorby zkušenými autory, a to vše od pátku 2. do soboty 3. prosince.

Fénixcon plakát Zdroj: 2016.fenixcon.cz

Brno – Festival sci-fi a fantasy literatury se po 7 letech stěhuje z brněnského hotelu Slovan do hotelu Vista. Od pátku 2. do soboty 3. prosince návštěvníci získají možnost prozkoumat novinky ve světě svých oblíbených žánrů. V příspěvcích se přitom objeví jak čistá fikce, tak i reálná věda. Od Star Treku až po projekt osídlení Marsu Elona Muska.

Součástí festivalu bude i udělování literárních ocenění. „Předáme například cenu Klubu Julese Vernea O nejlepší fantasy, Daidalos časopisu XB-1 a cenu O Dračí řád magazínu MFantasy,“ uvádí koordinátor festivalu Jakub Slabák. Na návštěvníky čeká řada novinek. „V pátek je hlavním lákadlem přednáška Vlastislava Tomana, který reprezentuje redakci časopisu ABC. Ta se představí letos poprvé. Na hosty čekají přednášky, literární workshop, deskoherna, křty knižních novinek, udílení cen za literaturu a spousta doprovodného programu,“ říká Slabák.

V mezičase mohou návštěvníci hrát deskové hry, navštívit prodejní stánky knihkupců a umělců, nechat si podepsat knihy od autorů na křtech a v neposlední řadě navštívit literární workshop pod vedením koordinátorky Ceny Karla Čapka Jiřiny Vorlové.

Vstupné je možné zakoupit i na místě bez registrace a je rozděleno i na samostatné dny, pro případ navštívení pouze části událost. Součástí vstupného je pamětní placka a dárková taška s tiskovinami a podrobným programem. Více informací na webu http://2016.fenixcon.cz/.

Klíčová slova: Fénixcon, Brno, fantasy, sci-fi, hotel Vista,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.