23.11.2016 23:31


Pozvánka: Dvacátého ročníku brněnské Grand Prix ve sportovní gymnastice se zúčastní i americký „mimozemšťan“

Autor: Patrik Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Gymnastickou Grand Prix pořádá v sobotu 26. listopadu brněnská Tělovýchovná jednota SOKOL. Jeden z účastníků, olympionik David Jessen, přijel ze Spojených států společně se spolužákem Taylorem Seatonem. Ten svým výkonem při tréninku všechny ohromil. Kristýna Pálešová při soutěži ukončí svou kariéru.

Autor: Sokol Brno1

Brno - Včerejší trénink před závody v gymnastice oživil Američan Taylor Seaton. Podle organizátora závodu Stanislava Vyziny se na něj všichni dívali jako na mimozemšťana. „Bez jakékoli přípravy vystřihl prostná nejvyšší obtížnosti. Sice toho o něm moc nevíme, ale určitě je na co se těšit,“ poznamenal Vyzina.

Soutěžit budou účastníci z deseti zemí. „Favoritem závodu bude česko-australská dvojice Emily Little a David Jessen,“ uvedl Vyzina. Podle něj však hlavně záleží na taktice. „Častokrát soutěžící do finále postoupí s takzvaně „odřenými zády“ a teprve pak do toho dají vše,“ dodal Vyzina. Vítězové dostanou peněžní odměnu. Získat mohou až tisíc eur.

Při závodech proběhne rozloučení s Kristýnou Pálešovou, která tak oficiálně ukončí svou kariéru. Podle Vyziny je hlavním důvodem její zranění křížového vazu v pravém koleni, které si způsobila před dvěma lety při účasti v bundeslize.

Závody se konají od půl páté ve sportovní hale na Kounicově ulici. Výsledky budou k dispozici i na internetových stránkách brněnské T.J. SOKOL

Klíčová slova: gymnastika, Grand Prix, Jessen, Pálešová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.