08.11.2018 16:57


Pozvánka: Desátý ročník Multimediálního dne se zaměří na vývoj a budoucnost televize

Autor: Kristina Křivková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Audiovizuální prvky nejsou k vidění jen na televizních obrazovkách, ale objevují se také v jiných typech médií včetně zpravodajských serverů nebo rozhlasových webů. Desátý ročník Multimediálního dne, který pořádá katedra mediálních studií a žurnalistiky, proto nese název Televize po televizi. Workshopy i debaty o budoucnosti obsahu médií mohou zájemci navštívit zítra 9. listopadu od devíti hodin na fakultě sociálních studií.

      

Brno – Téma televize zvolili pro letošní Multimediální den organizátoři v čele s Jaroslavem Čuříkem zejména z toho důvodu, že se audiovizuální záznamy objevují čím dál více také v jiných formátech médií. „Videa jsou dnes obvyklá nejen na klasických zpravodajských serverech, ale třeba i na rozhlasových webech. Letošní jubilejní desátý ročník se zabývá právě mapováním a hledáním televizních cest,“ řekl vedoucí organizačního týmu Jaroslav Čuřík.

Multimediální den, který se koná v pátek 9. listopadu na fakultě sociálních studií, navštíví odborníci z Mladé fronty Dnes, Brněnského deníku Rovnost, České televize, Seznam TV a dalších českých médií. Program začne slavnostním zahájením v devět hodin v aule, kde bude následně pokračovat hlavní debata s názvem Televize po televizi. Zájemci se mohou těšit na vedoucího projektu DVTV Jana Rozkošného nebo Jakuba Ungera, ředitele divize zpravodajství a televize Seznam. Dále experta na filmovou vědu z Univerzity Karlovy Petra Szczepanika a odborníka na mediální komunikaci z Masarykovy univerzity Jaromíra Volka. Debatu bude moderovat vedoucí katedry mediálních studií a žurnalistiky Jakub Macek.

Součástí programu bude také jarmark nejvýznamnějších českých médií, který se bude konat od deseti do jedné hodiny odpoledne v atriu fakulty. Návštěvníci se seznámí s Fotobankou  a Infobankou České tiskové kanceláře, nebo zjistí, jak se v České televizi pracuje s kamerou a mobilní žurnalistikou. Vyzkouší si práci s redakčním systémem Brněnského deníku Rovnost a nahlédnou do zákulisí redakcí Českého rozhlasu, iRozhlas.cz, Aktuálně.cz a Seznam zprávy.

      

Pro studenty žurnalistiky i zájemce o studium ze středních škol připravili pořadatelé workshopy, kde se mohou ptát moderátorky DVTV Daniely Drtinové, dozvědět se o tom, jak se zrodila česká verze módního časopisu Vogue nebo jak se zakládal nový Deník N. Multimediálního dne se zúčastní i studenti z Asociace středoškolských klubů České republiky, pro které budou uspořádáné workshopy například o tom, jak mohou udělat své sociální sítě více atraktivní nebo jak vytvořit školní časopis. 

Akci zakončí v jednu hodinu natáčení speciálního dílu pořadu V Centru v režii Seznam TV. Ve speciálním dílu pořadu V Centru se můžete těšit hned na dva hosty, a to na grafika a umělce Tomáše Břínka alias TMBK a organizátorku výstavy Příběhy bláznovství Zuzanu Špačkovou," sdělil Jan Kordovský z produkce Seznam TV. Pořadem návštěvníky provede moderátorka Anita Baselová. Záznam bude odvysílán ve středu 14. listopadu na Televizi Seznam.


Klíčová slova: Multimediální den, FSS, televize, média, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.