23.10.2013 09:52


Pozvánka: Das Filmfest představí Brňanům Hannah Arendt či příběhy generace Y

Autor: Miroslav Vozdecký | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Osmý ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest se po pěti dnech přesouvá z Prahy do Brna. Lidé zajímající se o aktuální švýcarskou, rakouskou a německou tvorbu tak mají možnost od 23. do 27. října zhlédnout některý z nabízených snímků v kině Art. 

Brno - Ústředním tématem letošního ročníku festivalu Das Filmfest je generace Y. Filmy z této sekce podají brněnskému publiku svědectví o vzestupech a pádech mladých lidí narozených v osmdesátých a devadesátých letech. Diváci se mohou těšit například na cenami ověnčený snímek Oh Boy, jenž pojednává o patnáctiletém Nikovi, který po odchodu ze školy a rozchodu s přítelkyní bloudí ulicemi Berlína a snaží se najít sám sebe.

„Při výběru filmů sázíme na kombinaci osvědčených režisérských jmen s výraznými debuty. Das Filmfest tak nabízí nejrůznější umělecké přístupy k rozmanité filmové látce i originální pohledy na aktuální společenská témata,“ uvedla tisková mluvčí festivalu Lucie Čunderliková.

Hojně navštěvovaná sekce Das Filmfest Spezial představí poutavé životopisné příběhy o Hannah Arendt a Ludvíkovi II. Bavorském, ale také drama Dva životy z německo-norské koprodukce. „Režisér Georg Mass nás zavede zpět do doby před pádem Berlínské zdi, do éry nechvalně proslulé Stasi. O kvalitách snímku vypovídá, že byl za Německo vyslán do nadcházejícího boje o Oscary v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film,“ dodala Čunderliková.

Program festivalu tradičně dotváří aktuální dokumentární tvorba a filmy z archivu nadace DEFA, tentokrát zaměřené na adaptace známých literárních děl. 

„Das Filmfest považuji za jedinečnou příležitost nahlédnout do současné německé, rakouské a švýcarské tvorby. Z letošní nabídky mě nejvíce zaujal počin Jema Cohena Museum Hours,“ řekla studentka německého jazyka a literatury Martina Žeňuchová, jež navštíví festival hned v průběhu prvního promítacího dne.

Lístky na jednotlivé snímky, které budou uváděny s českými titulky, si mohou zájemci z řad veřejnosti zakoupit v pokladě kina Art za devadesát korun. Program a další informace naleznete na webových stránkách festivalu.

Klíčová slova: film, festival, das filmfest, Arendt

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.