12.04.2016 23:32


Pozvánka: Brněnští studenti se můžou těšit na fotbalový souboj univerzit

Autor: Pavlína Zichová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Příští týden poměří své síly fotbalové týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně. Událost pořádá studentská organizace Masarykova studentská unie pod záštitou rektorů obou univerzit. Oba týmy se proti sobě postaví 19. dubna na Městském fotbalovém stadionu Srbská.

Brno - Fotbalová mužstva Masarykovy univerzity (MUNI) a Vysokého učení technického (VUT) se střetnou v úterý 19. dubna na Městském fotbalovém stadionu Srbská. Zápas zorganizovala Masarykova studenská unie (MUNIE) spolu s organizacemi Studenti pro studenty a Královská garda. Jak uvedl člen MUNIE Jan Kleiner, jedná se o vůbec první ročník fotbalové soutěže brněnských vysokých škol.

Univerzity nemají žádné stálé fotbalové týmy, hráči byli proto vybráni z okruhu zájemců, kteří museli projít dlouhým a náročným výběrem. „Na zápas se připravuje dvacet hráčů. Ti byli vybráni asi ze šedesáti zájemců, které jsme pozvali na výběrové tréninky,“ popsal tvorbu týmu kapitán fotbalistů MUNI Dominik Bokůvka.

Fotbal - Ilustrační fotografie (Zdroj: Pixabay.com)

Poslední týden před zápasem se týmy obou univerzit velmi intenzivně připravují na nadcházející střetnutí. Bokůvka však připustil, že kvůli studijním i jiným povinnostem je téměř nemožné trénovat tak často, jak by bylo třeba. „Samozřejmě si věříme, ale očekáváme vyrovnanou bitvu. Myslím si, že kvalita je podobná na obou stranách podobná a výsledek bude těsný. Zápas bereme opravdu jako boj, rivalita mezi univerzitami je znát,“ uvedl Bokůvka.

Vstupenky na zápas jsou dostupné v předprodeji. Dnes se dají koupit ještě za sto korun, později již za sto třicet korun. Prodejní místa jsou v Caffe Baru Picolo, v knihkupectví na Fakultě sociálních studií MUNI nebo v Lékařském knihkupectví v univerzitním kampusu Bohunice. Vstupenky prodávají také univerzitní spolky.

Klíčová slova: Fotbalový souboj univerzit, MUNIE, Masarykova univerzita, VUT

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.