28.03.2013 15:03


Pozvánka: Brněnští barmani změří své síly v soutěži Havana Club Tour De Bar

Autor: Ondřej Šulík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Barmanská akce Tour De Bar se po Ostravě a Praze přesunuje do Brna. Návštěvníci budou moct porovnat míchané drinky devíti brněnských klubů a barů. Zvítězí ten podnik, který ke svému pultu dokáže přilákat nejvíc zákazníků a prodá největší množství míchaných nápojů.

Brno – Mojito, Cuba Libre, ale i další drinky, které obsahují kubánský rum Havana, budou moct příznivci míchaných nápojů ochutnat na putovní akci Havana Club Tour De Bar. Třetí ročník barmanského regionálního klání se koná v pavilonu G 1 na brněnském výstavišti zítra od devíti hodin večer. Soutěžit mezi sebou budou podniky Fléda, Bastila, Amsterdam Grill Bar, Club 007, Havana Club Bar, Malibu Bar, Mersey, Two Faces a 7. nebe.

Pořadatelé očekávají velký zájem, na barmanské finty by se podle nich mohlo přijít podívat až pět tisíc milovníků karibských nápojů. „Míchané drinky nepiju často, protože jsou dražší než třeba pivo. Ale na Tour De Bar se s kamarády podívám rád. Chci si užít pití, hudbu a barmanské umění. Těším se až uvidím vychytávky od profesionálů, třeba házení sklenicemi a podobně,“ řekl student ekonomie Michal Stratil. 

Barmanské úspěchy nebude posuzovat odborná porota, o vítězi rozhodnou návštěvníci. „Soutěží se celý večer a zvítězí ten podnik, který prodá nejvíc drinků. Nápojový lístek je pro všechny stejný, rozhoduje tedy barmanské umění a kreativita soutěžících,“ vysvětlila členka pořadatelského týmu Darina Boumová. 

Pro soutěžící znamená účast na akci zejména zviditelnění svého podniku. „Zúčastní se tam hodně známých z jiných barů v Brně, tak se těšíme. Byl jsem i na minulých ročnících a moc se mi ta atmosféra líbila. Bereme to zároveň jako šanci ukázat se co nejvíce lidem,“ řekl Michal Pernica z Amsterdam Grill Baru. Podobně se o akci vyjádřila i mediální manažerka Flédy Andrea Vojtěchovská. „Hlavní přínos je, že se zviditelníme a navážeme nové kontakty. A pokud vyhrajeme, přinese nám to prestiž  a publicitu v celé České republice,“ uvedla Vojtěchovská.

Tour De Bar ale není jen o barmanských dovednostech a míchaných nápojích. Součástí akce bude i velký taneční parket a hudební program. „V Brně se mohou návštěvníci kromě české dj špičky těšit ještě na srbského dj a producenta Gramophonedzie a kubánského zpěváka Dariela s jeho Fresh reggaeton live show, podpořenou živými hudebníky a tanečnicemi,“  řekla Boumová.

Základní vstupné na akci stojí tři sta korun. Dá se tam ale dostat i zdarma - stačí se zaregistrovat na stránkách události a pořadatelé e-mailem pošlou odkaz na volný vstup. Ten už si stačí jen vytisknout a vzít s sebou.

Více informací o barmanské show a registraci k volné vstupence najdete zde.

Klíčová slova: Havana, barmani, Tour De Bar

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.