19.03.2014 14:49


Pozvánka: Běžci přivítají jaro závodem v Lužánkách

Autor: Černá Michaela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Den po začátku kalendářního jara budou běžci a jejich příznivci vítat teplejší počasí v jednom z městských brněnských parků. Tradiční Běh Lužánkami připadl už na tuto sobotu. Běžci všech věkových kategorií letos poměří své síly už po šestadevadesáté.

Brno – Atletickou sezónu zahájí v sobotu 22. března tradiční Běh Lužánkami. Mezinárodní závod se poběží už po děvětašedesáté. Skvělou atmosféru si budou moci vychutnat nejen běžci, ale také diváci, kteří do brněnského parku zavítají.

Sportovci budou závodit celkem v osmnácti kategoriích. Běh Lužánkami je navíc akcí, které se může účastnit celá rodina. „Já nepoběžím, ale určitě se na sobotní běžecké klání přijdu podívat, protože na závodě startuje nejmladší dcera,“ prozradila matka jedné ze závodnic Eva Leitnerová. Závodit by mělo kolem pětistovky běžců a první závodníci se na start postaví už v devět hodin ráno. Po patnáctiminutových intervalech budou po nejmladších účastnících startovat mladší žákyně, mladší žáci a starší žákyně. Děti mladší devíti let si poté budou moci vyzkoušet běh na 200 metrů. Tito běžci se budou spolu s dorostenci registrovat přímo na místě.

Oficiální plakát Běh LužánkamiZávod oficiálně začne o půl jedenácté dopoledne. Na trasu 3 200 metrů jako první vyběhnou dorostenkyně. Následovat je budou dorostenci. S úderem půl dvanácté budou na trase 6 400 metrů závodit zástupkyně něžného pohlaví. Hlavní závod mužů na osm kilometrů letos organizátoři pro velký zájem rozdělili do dvou běhů. Závěr odpoledne bude patřit ocenění nejepších běžců. V každé kategorii budou vyhlášeni tři nejlepší. Z vytrvalostního závodu mužů si prvních šest sportovců odnese také finanční odměnu.

Profesionální i rekreační běžci se každoročně setkávají také s významnými osobnostmi tohoto sportu. V lužáneckém parku bude letos s ostatními nadšenci startovat maďarská vytrvalkyně Tünde Szabó. Po boku mužských závodníků se zase postaví polský běžec Edmund Kramarz. Pozvání také přijal jeden z nejlepších českých ultramaratonců Dan Orálek, který je trojnásobným vítězem Běhu Lužánkami.

Na druhém nejstarším běhu na Moravě startují běžci všech věkových kategorií. Na závodě je možné setkat se s milovníky běhu různých úrovní. Možnost účastnit se budou mít letos poprvé i zdravotně handicapovaní sportovci. Za bezmála sedmdesát let se organizátoři s takovýmto zájmem setkali poprvé. „Po zvážení všech organizačních a technických podmínek jsme se rozhodli umožnit start Elišce Havlíčkové i všem ostatním handicapovaným sportovcům. O podmínkách účasti budeme jednat s každým individuálně,“ prohlásil ředitel závodu Karel Walter. Organizátoři si od akce slibují, že spojí sportovce všech věkových kategorií.

Nadcházející Běh Lužánkami je sportovním tipem nejen pro běžce, ale také pro diváky. Pro sportovce i návštěvníky bude připraveno občerstvení. 

Více informací o tradičním lužáneckém běžeckém závodu najdete na oficiálních stránkách akce: http://behluzankami.cz/

Klíčová slova: Běh Lužánkami, běhání, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.