09.12.2015 10:44


Povídej mi o výšce, říkali středoškoláci na FSS

Autor: Mirek Tobiáš Hošman | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti pro studenty. Tak by se dala shrnout akce Povídej mi o výšce, která se uskutečnila v úterý na fakultě sociálních studií. Studenti z různých škol, fakult a oborů diskutovali se svými mladšími kolegy ze středních škol o tom, jaké to je studovat na univerzitě.

Povídej mi o výšce, Foto: Mirek Tobiáš HošmanBrno – Do atria na FSS přišlo zhruba sto středoškoláků, aby se dozvěděli, jaké obory nabízejí jednotlivé vysoké školy. Své zástupce tu měla například JAMU, VUT, Masarykova univerzita nebo Oxford. Akci už popáté organizoval Městský parlament dětí a mládeže.

„Vysoké školy často nejsou schopny ve svých propagačních materiálech poskytnout veškeré potřebné informace. Naším cílem tedy bylo domluvit se s vysokoškoláky, aby mladším ročníkům prozradili své dojmy a zkušenosti,“ uvedla hlavní organizátorka Klára Kadlecová.

Dotazy studentů směřovaly nejčastěji na pocity a dojmy ze studia, někteří se ale ptali i na faktické věci, například jak se podává přihláška nebo jak probíhá přijímací řízení.

„O akci jsem se dozvěděl přes Facebook a kamarádi sem šli, tak jsem šel s nimi. Zhruba vím, co bych chtěl studovat, ale zajímalo mě, jaké mám možnosti a jak vypadá život na vysoké škole,“ řekl Daniel Navrátil z Cyrilometodějského gymnázia. „Na internetu informace buď nejsou přehledné nebo úplně chybí. Proto je pohled samotných studentů obohacující. Dozvěděl jsem se tak mnohem víc o jednotlivých oborech. “ dodal.

Klíčová slova: studenti, univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.