25.02.2015 17:40


Poslední šance zažádat o stipendium na kulturní akce

Autor: Kubala Radek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Stipendijní komise rozděluje mezi studenty padesát tisíc korun, které jsou určeny na studentské projekty. Žádost o stipendium na podporu kulturní a spolkové činnosti mohou podávat studenti Fakulty sociálních studií do konce února. O vyplácení financí konkrétním projektům pak bude komise  ještě rozhodovat.

Brno – Stipendijní komise se vyplácením peněz na kulturní a spolkové činnosti snaží podpořit mimoškolní vzdělávací aktivity studentů. „ÚOd roku 2013 se formulář pro žádost o stipendium nezměnilčelem stipendia je oceňování vzdělávacích a kulturních činností nad rámec studijních programů. Skrze rozdělování stipendií se snažíme pomoci studentům s realizováním přednášek, diskuzí nebo vydáváním časopisů,“ řekl předseda stipendijní komise Adam Táborský. Podle oficiálního webu stipendijní komise patří mezi kritéria hodnocení projektů například jejich kulturní přínos, originalita nebo propagace fakulty.

Jak se vyjádřil předseda stipendijní komise Adam Táborský, v minulém roce komise mezi studenty rozdělila více než sto devadesát tisíc korun. Díky tomuto fondu může například pravidelně vycházet fakultní časopis Halas. „Peníze z inzerce či z dobrovolných příspěvků nestačí na pokrytí nákladů, díky kterým může Halas vycházet. Proto stejně jako v minulém roce budu i letos podávat žádost o stipendium na tisk časopisu,“ prozradila Barbora Roubalová, redaktorka časopisu Halas. Existují i další akce, které by se bez pomoci stipendia nemohly obejít. Díky těmto financím se mohly v minulém roce konat například studentská antropologická konference, sociologické kariérní fórum nebo psychologické večery nazvané Psychobraní.

Podat žádost o stipendium můžou studenti do sobotní půlnoci. Rozhodovat o vyplácení stipendií bude šestičlenná komise v pondělí 9. března. Nejdříve každému projektu udělí první hodnocení. Následně předseda svolá všechny žadatele o stipendium k diskuzi nad těmito výsledky. Poté komise udělí jednotlivým projektům výsledné hodnocení.

Klíčová slova: stipendijní komise, stipendium, univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.