11.03.2013 11:56


Pořadatelka plesu slibuje hvězdnou podívanou i ponor na zkoušku

Autor: Lukáš Havlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brno – Plesová sezóna se chýlí ke konci. Ještě před ním pořádá Nadační fond studentů Filosofické fakulty Masarykovy univerzity 16. ročník reprezentačního plesu. Vypukne zítra 12. března v kulturním centru Semilasso. Lístek stojí pro studenty 220 korun. Ostatní si zaplatí o třicet korun více. K zakoupení je ve vestibulu filosofické fakulty. Na akci zve hlavní pořadatelka plesu Markéta Rolincová.

Markéta Rolincová, hlavní pořadatelka plesu FFPles má být ve stylu Star Wars, co to znamená?

Máme v plánu výzdobu a předtančení právě ve stylu Hvězdných válek. Krom toho zahraje orchestr titulní melodii z filmu. Lidé můžou přijít v tematických  kostýmech, ale nevyžadujeme to. Nedostanou od nás nic navíc, ale budou alespoň středem pozornosti.

Kdo vymyslel téma?

Celá nadace nad ním zhruba dva tři roky uvažovala. Letos se nakonec schválilo pod mou podmínkou zachování úrovně předchozích ročníků, což se podařilo.

Existovaly nějaké alternativní návrhy?

Ne, byl to jediný návrh. Členové se na něm shodli, já byla proti.

Kolik času zabere organizace?

S pozvolnou organizací jsme začali už v říjnu loňského roku. Vytvářeli jsme program, dělal se plakát a tak dále. Trvalo to tedy nějakých pět měsíců.

Kolik je na ni potřeba lidí?

Můj tým je asi desetičlenný. Všichni to dělají dobrovolně – bez nároku na honorář.

Naskytly se v průběhu organizace nějaké potíže?

V samotné organizaci ne. Problém byl spíše v prodeji lístků, a to hned od počátku. Přikládám to na vrub nedostatečné propagaci. Neuvědomili jsme si, že plakáty zdaleka nestačí. Postupem času se ale situace zlepšila. Další velká potíž byla ve shánění tomboly. Je to nepříjemná práce, kterou kolegové nedělají moc rádi. Nakonec se ale nějací sponzoři přece jen našli.

Jakou očekáváte návštěvnost?

Máme prodaných 500 míst. Celkově očekáváme ještě o sto lidí více.

V porovnání s předchozími ročníky – je to více, nebo méně?

Rozhodně méně. Například minulý rok se prodalo 650 lístků. Obecně všechny starší ročníky byly docela úspěšné. Náš nezdar přikládáme opravdu jen špatné propagaci, ne plesu samotnému. Nedali jsme studentům o plesu dostatečně vědět.

Na stránkách slibujete bohatou tombolu. Co si pod tím představit?

V hlavní tombole, která se bude losovat o půlnoci, čeká na návštěvníky ponor na zkoušku v plné potápěčské výstroji v bazénu za Lužánkami. V tombole je i poukaz na pánský oblek v hodnotě 3 500 korun.

Na co se můžou lidé ještě těšit?

Kromě předtančení jsme pro ně objednali cimbálku, hojně vyhledávanou hlavně v pozdějších hodinách. A určitě se můžou těšit na přátele.

Ples začíná 19:30. Kdy končí?

Sál musíme opustit ve čtyři hodiny ráno.

Klíčová slova: 16. reprezentační ples FF, Markéta Rolincová, tombola, Star Wars

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.