02.05.2016 17:37


Pomáháme řešit problematiku šmejdů, říká zakladatel Senior pasů

Autor: Michaela Vaisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Rodinné pasy fungují v Česku deset let a je do nich zapojeno kolem 140 tisíc rodin. Před šesti lety vznikly na ně navazující Senior pasy, které mají téměř čtvrt milionu uživatelů. Vlastníci obou pasů mohou čerpat slevy nebo se účastnit akcí, které pro ně pořadatelé organizují.

Zakladatel Rodinných a Senior pasů Petr Petkovský. Autor: Senior Pas Novinky

Třiačtyřicetiletý Petr Petkovský je jednatel společnosti Sun Drive Communications, která zaštiťuje programy Rodinné pasy a Senior pasy. Rodinné pasy fungují deset let a jsou určené pro rodiny s dětmi do osmnácti let. Senior pasy jsou o čtyři roky mladší a zapojit se do nich mohou senioři nad pětapadesát let. „Oba projekty fungují na principu bezplatné registrace členů, kteří prostřednictvím věrnostních karet čerpají slevy a výhody. Mohou také navštěvovat různé akce, které pro ně pořadatelé připravují,“ vysvětluje Petr Petkovský.

Oba programy vznikly v Jihomoravském kraji. „V současné době je do Rodinných pasů zapojeno šest krajů a od minulého roku také město Kroměříž,“ uvádí Petkovský. Senior pasy jsou rozšířené ve všech krajích. „Do programů je v Česku zapojeno kolem 140 tisíc rodin, 220 tisíc seniorů a slevy poskytuje šest tisíc partnerů,“ uvádí.

„Inspirovali jsme se v Rakousku, kde fungoval podobný program Familienpass. Cílem projektu je snížení rodinného rozpočtu slevami, které rodiny mohou čerpat na nákupech, výletech nebo různých kulturních a sportovních akcích,“ vysvětluje. Senior pasy pak byly dalším krokem. „Senioři se na nás obraceli, zda fungují rodinné pasy také pro ně, proto jsme vytvořili o pár let později nový program,“ vysvětluje. Zaměstnanci projektu také pomáhají seniorům zorientovat se v oblastech, kterým nerozumí. „V poslední době pomáháme řešit problematiku šmejdů,“ říká.

Týmy pracovníků obou projektů jsou rozdělené, každý má okolo šesti členů. Další pracovníci se připojují, pokud se pro držitele připravují větší akce, jakou je například Svátek seniorů. „Navzájem však o svých aktivitách víme a to především proto, abychom byli schopni vytvářet mezigenerační propojení,“ uvádí.

Do budoucna je v plánu propojení s elektronickým občanským průkazem nebo s koncepcí Smart city, která počítá s udržitelným rozvojem města. „Jsem rád, že můžeme touto cestou seniorům i rodinám nejen finančně pomáhat, ale také je inspirovat k aktivnějšímu životu,“ uzavírá.

Klíčová slova: Rodinné pasy, Senior pasy, slevy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.