26.04.2013 18:05


Politologové budou debatovat o ekonomické krizi jižní Evropy

Autor: Lucie Schovancová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Devátý ročník Brněnského politologického sympozia připravuje fakulta sociálních studií společně s Mezinárodním politologickým ústavem na první květnové pondělí. Tématem letošní konference je dopad politické a hospodářské krize na jižní Evropu.

Brno – Šestého května bude fakulta sociálních studií svědkem devátého ročníku Brněnského politologického sympozia. Letošní setkání nese název Jih Evropy - politické a ekonomické dopady krize. „Hospodářská krize je neustále velmi aktuální téma, které prochází různými fázemi,“ zdůvodnil obsah přednášek letošního sympozia hlavní organizátor Vratislav Havlík. Snahu pořadatelů o aktuálnost potvrzuje nedávné zařazení projevu bývalého slovenského ministra školství Eugena Jurzyca, který promluví o nástrojích řešení kyperské krize. „Chceme se věnovat politickým důsledkům a řešením krize, která zasáhla jih kontinentu,“ dodal hlavní pořadatel.

Konference se bude skládat ze tří panelů. V dopoledním promluví řečníci o politických aspektech hospodářské krize, v odpoledním se pak zaměří na nástroje jejího řešení. „Chtěla bych si poslechnout nové postřehy a názory odborníků zejména v souvislosti se státy jižní Evropy, kterých se krize významně dotkla,“ řekla studentka politologie Anna Pinkasová, která se chystá letošní politologické sympozium navštívit. Třetí panel nabídne studie o hospodářské krizi v Řecku, Francii, Španělsku a Itálii. „V programu mě velmi zaujal právě poslední blok. Jsem zvědavá především na část týkající se Francie, o kterou se zajímám,“ dodala studentka.Politologické sympozium se letos koná po deváté. Foto: Lucie Schovancová

Důležitým bodem setkání je přednáška Ansgara Belkeho z Universität Duisburg-Essen. „Promluví o tom, jak jsme se poučili z dosavadního průběhu krize a co z toho plyne pro budoucnost Evropy,“ uvedl Vratislav Havlík. Devátý ročník konference zakončí raut v atriu fakulty sociálních studií. „Letos předpokládáme účast více než dvou set studentů a akademiků,“ doplnil hlavní pořadatel.

Zájemci mohou přihlášky posílat na mail regisrace@fss.muni.cz. Podrobnější program nabízí na svém webu Mezinárodní politologický ústav.


Klíčová slova: Politologické sympozium, FSS, jižní Evropa, pozvánka, Brno, Mezinárodní politologický ústav

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.