31.10.2017 18:14


Poliklinika Lesná se po letech dočká rekonstrukce

Autor: Petra Vaňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Po letech se dočkají pacienti i lékaři na Lesné rekonstrukce prostorů polikliniky. Stavební práce by ly podle náměstka primátora Petra Hladíka začít ještě tento rok. Lékaři ale své ordinace nebudou muset zavírat na dlouhou dobu. ,,K omezení zdravotních služeb dojde vždy jen v jedné části polikliniky a bude trvat maximálně čtrnáct dní,” uvedl Hladík. 

 


Nápis u vchodu do polikliniky.

Brno - Před více než dvěma lety zahájili zastupitelé města Brna jednání o rekonstrukci Polikliniky Lesná. Stavební práce začnou už letos v zimě. V první etapě se bude rekonstruovat suterén, kde jsou nyní volné prostory. Příští rok na jaře se bude předělávat obvodový plášť budovy. ,,Celá rekonstrukce bude stát 127 milionů korun a dokončíme ji do konce roku 2018,” prohlásil Hladík na pondělní tiskové konferenci. 

Opravy budou mít dvanáct etap tak, aby žádný z lékařů nemusel zavřít ordinaci na dobu delší než čtrnáct dnů. Toto je také doba, po kterou si lékař můře vzít dovolenou, aniž by to hlásil pojišťovně. Zhruba v polovině listopadu se zástupci města setkají s lékaři, aby dojednali podrobnosti. Bezprostředně poté začnou stavební práce. Oslovení lékaři a nájemci budovy se k rekonstrukci před poradou s městem odmítli vyjadřovat. 

Z částky sto dvacet sedm milionů se městská část zavázala financovat třicet milionů. Další významnou částkou je dotace na zateplení. Zbytek se doplatí z rozpočtu města Brna. ,,Myslím si, že už si to ta budova zaslouží. Chodila jsem tam ještě jako dítě a od té doby se tam nic nezměnilo,” uvedla Zdeňka Nováčková, obyvatelka městské části Lesná. 

V poliklinice se kromě více než čtyřiceti lékařů také nachází zdravá výživa a jiní drobní prodejci zboží. Zařízení funguje od srpna 1974. Od roku 2005 je majetkem státu a ve správě městské části Brno-sever. V budově jsou nyní také kanceláře.

V Brně se také právě rekonstruuje Poliklinika Zahradníkova. Do ní by se po opravách měli přestěhovat lékaři z Bílého domu. Co bude s Bílým domem po jeho vyklizení město zatím neví. Existují však dvě nejpravděpodobnější varianty. První z nich je prodej budovy a druhá zřízení menšího školského zařízení. 

 


Klíčová slova: Poliklinika Lesná, rekonstrukce, lékaři, pacienti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.